Математика 4 клас тема ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЩО ЗАКІНЧУЮТЬСЯ НУЛЯМИ. УСКЛАДНЕНІ ЗАДАЧІ НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ

ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЩО ЗАКІНЧУЮТЬСЯ НУЛЯМИ. УСКЛАДНЕНІ ЗАДАЧІ НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ 

Мета: розглянути ділення багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями; закріплювати вміння розв’язувати задачі; виховувати інтерес до вивчення математики. 

Хід уроку 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 

1. Перевірка домашнього завдання 

Завдання 686 

Розв’язання 

1) 390 – 130 = 260 (км) — проїхав мотоцикліст; 

2) 260 : 4 = 65 (км/год) — швидкість. 

Відповідь: швидкість мотоцикліста 65 км/год.

1)    32720 :  8            2)   204012 :  6

       32         4090             18           34002

         72                            24

         72                            24

          0                                12

                                            12

                                              0

3)  49023 :  9               4) × 27004

     45         5447                        7

      40                              189028

      36

       42

       36

        63

        63

          0

2. Математичний диктант 

- У скільки разів число 50 менше 400? 

- Зменшити число 300 в 5 разів. 

- Частку чисел 500 і 50 збільшити на найбільше двоцифрове число. 

- Ділене 400, дільник 8. Знайдіть половину результату. 

- Довжина п’ятої частини рулону тканини дорівнює 12 м. Скільки метрів тканини в рулоні? 

- Кит-дитинча випиває за добу 30 відер материнського молока, по 12 л у кожному. Скільки всього літрів молока випиває кит-дитинча за добу? 

 

Відповіді: 8; 60; 109; 25; 60 м; 360 л. 

3. Робота за підручником (с. 112) 

Завдання 688 (усно) 

Завдання 689 (письмове виконання завдання з поясненням на дошці)

1)  563528 :  7         Перевірка: × 80504

     56           80504                             7

        35                                     563528

        35

          28

          28

            0

1)   563528  : 7                Перевірка: × 80504

      56           80504                                    7

        35                                             563528

        35

          28

          28

            0

2)  121824 : 6          Перевірка: × 20304

     12          20304                              6

       18                                      121824

       18

          24

          24

            0

3)     49023 :  9          4) × 27004

        45          5447                  7

         40                          189028

         36

          42

          36

           63

           63

             0

3)    98765 :  5             Перевірка: × 19753

       5           19753                                 5

       48                                            98765

       45

        37

        35

         26

         25

          15

          15

       0

4)   162432 :   8                      Перевірка: × 20304

      16            20304                                          8

         24                                                   162432

         24

            32

            32

             0

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ 

IV. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ 

1. Робота за підручником (с. 111) 

Завдання 690 (усно) 

Завдання 682 (прочитати пояснення) 

2. Фізкультхвилинка 

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 112–113) 

Завдання 692 (письмове виконання завдання з поясненням на дошці) 

Завдання 693 (усно) 

Розв’язання 

k = 20, с = 14; 

1) k – с = 20 – 14 = 6 (міш.) — витратили. 

2) 300 : (k – с) = 300 : (20 – 14) = 50 (кг) — в одному мішку. 

3) 300 : (k – с) • 20 = 300 : (20 – 14) • 20 = 1000 (кг) — у 20 мішках. 

4) 300 : (k – с) • 14 = 300 : (20 – 14) • 14 = 700 (кг) — у 14 мішках. 

Гімнастика для очей. 

Завдання 694 (колективно) 

Розв’язання 

1) 2 • 2 = 4 (см2) — площа однієї грані куба; 

2) 4 • 6 = 24 (см2) — площа всіх граней куба. 

Відповідь: 24 см2 паперу буде необхідно, щоб обклеїти всі грані куба. 

VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ 

— Що нового дізналися на уроці? 

— Яке завдання було найцікавішим? 

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 

Завдання 695; 696 (с. 113).