Математика 4 клас тема ПРОСТІ ЗАДАЧІ НА ОБЧИСЛЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ПОДІЇ, ДАТИ ЇЇ ПОЧАТКУ, ДАТИ ЗАКІНЧЕННЯ ПОДІЇ

ПРОСТІ ЗАДАЧІ НА ОБЧИСЛЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ПОДІЇ, ДАТИ ЇЇ ПОЧАТКУ, ДАТИ ЗАКІНЧЕННЯ ПОДІЇ 

Мета: закріплювати вміння учнів розв’язувати прості арифметичні задачі на обчислення тривалості, початку або закінчення подій; продовжити вдосконалювати вміння виконувати обчислення над іменованими числами, які виражені одиницями часу; розвивати логічне мислення, уважність; виховувати інтерес до предмета. 

ХІД УРОКУ 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 

1. Перевірка домашнього завдання 

2. Усні обчислення 

1) Гра «Знайти “зайве” рівняння». 

х + 17 = 47                              130 : х = 2 

2 • х = 128                                96 – х = 32 

х : 16 = 4 

2) Завдання 455. 

2 год – 35 хв = 1 год 25 хв                            5 діб 4 год – 8 год = 4 доби 20 год 

4 хв – 26 с = 3 хв 34 с                                    3 год 20 хв – 50 хв = 2 год 30 хв 

3 доби – 6 год = 2 доби 18 год                     10 год – 7 хв = 9 год 53 хв 

3. Математичний диктант 

— Запишіть одиниці часу. 

а) 1 грудня 1991 року народ України на референдумі підтвердив Акт проголошення незалежності України. 

б) 28 червня Україна святкує День Конституції. 

в) Ми живемо у ХХІ столітті. 

г) Князь Володимир охрестив Русь у 988 році. 

д) Богдан Хмельницький був гетьманом України з 1648 по 1657 рік. 

ІІІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 

1. Гра «Обчисли й перевір» 

Завдання 456 

Учні розв’язують приклади та виконують перевірку. 

2. Фізкультхвилинка 

3. Робота над задачами 

Завдання 457 

Учні ознайомлюються з умовою задачі за підручником. Складають колективно короткий запис, з’ясувавши, що 9 година вечора — це 21 година. 

Початок —                8 год ранку 

Тривалість —                  ? 

Кінець —                  9 год вечора — 21 год 

Обідня перерва —   1 год 

Учні розв’язують задачу за допомогою годинникового циферблата, а потім самостійно записують розв’язання в зошит. Один учень працює біля дошки, коментує розв’язання. 

1) 21 год – 8 год – 1 год = 12 год — працює магазин. 

Завдання 458 (фронтально з коментуванням) 

Завдання 459 

Учні складають короткий запис, з’ясувавши, що 4 година 16 хв вечора — це 16 год 16 хв. 

Початок — 7 год 55 хв ранку 

Тривалість — ? год 

Кінець — 4 год 16 хв вечора — 16 год 16 хв 

Самостійне розв’язування задачі з подальшою самоперевіркою з дошки. Один учень працює за дошкою. 

16 год 16 хв — 7 год 55 хв = 8 год 21 хв 

– 16 год 16 хв 

7 год 55 хв 

8 год 21 хв 

4. Банк математичних цікавинок «Завдання для допитливих» 

Завдання 460 

Відповідь: відмінник Андрійко. 

Завдання 4 (с. 86) 

Учні читають задачу, колективно складають план розв’язання, короткий запис. 

Розв’язують задачу в парах. 

Надводна частина — 30 м — 15 на ? > 

Підводна частина — ? 

І спосіб 

1) 30 • 5 = 150 (м) — весь айсберг; 

2) 150 – 30 = 120 (м) — підводна частина; 

3) 120 – 30 = 90 (м) — більша підводна частина. 

ІІ спосіб 

1) 1 – 1/5 = 4/5 (м) — становить підводна частина; 

2) 30 • 4 = 120 (м) — становить підводна частина; 

4) 120 – 30 = 90 (м) — більша підводна частина. 

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 

Завдання 461; 462 (с. 74) 

V. ПІДСУМОК УРОКУ 

— Що повторили сьогодні на уроці? 

— Які завдання сподобалися більше?