Літературне читання 4 клас тема ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ

 ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ 

Мета: узагальнити знання учнів за розділом «Літературні казки зарубіжних письменників»; учити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до художнього слова. 

Хід уроку 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 

ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 

1. Робота над скоромовкою 

Гра «Дощик» 

Діти читають хором. 

- Накрапає дощ (тихо). 

- Дощ пускається сильніше (голосніше). 

- Злива (голосно). 

- Дощ слабшає (тихіше). 

- Дощ припинився (читання припиняється). 

На горішині горішки 

Шаруділи тишком-нишком: 

— Шур-шур-шур та шу-шу-шу — 

Я зернятка колишу. 

В лісі не шуміть, малята,— 

Сплять у ліжечках зернята. 

Ш-ш-ш-ш... 

2. Гра «Склади вірш» 

____ горобець 

____ біда 

____ молодець 

____ гнізда 

____ річка 

____ невеличка 

____ співає 

____ безкрає 

ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ 

Гра «Обличчям до обличчя» 

Учні в парах повертаються одне до одного і переказують зміст казки Джанні Родарі «Дорога, що нікуди не вела». 

ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ 

— Який розділ ми завершили вивчати? 

— Сьогодні ми підіб’ємо підсумки роботи за розділом «Літературні казки зарубіжних письменників». Перевіримо здобуті знання, узагальнимо вивчений матеріал. 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ 

1. Гра «Чи уважний ти читач?» 

Тестування 

1. Де стояла прекрасна сеньйора, коли зустрічала Мартіно? 

а) На балконі; 

б) на ґанку; 

в) у дворі. 

2. Скільки разів Мартіно змушений був повторювати односельчанам розповідь про свою пригоду? 

а) 20; 

б) 50; 

в) 100. 

3. Де сиділа качка, висиджуючи каченят? 

а) Під величезними лопухами; 

б) під старою грушею; 

в) під сараєм. 

4. Звідки випливли три прекрасні білі лебеді? 

а) З річки; 

б) із-за кущів; 

в) з кущів осоки. 

5. Де цар Салтан побачив 33 богатирі? 

а) У морі; 

б) біля брами городської; 

в) біля стін фортеці. 

6. Куди білочка складала горішки? 

а) В торбиночку; 

б) в сумочку; 

в) в шкатулочку. 

Відповіді: 1а; 2в; 3а; 4в; 5б; 6а. 

2. Фізкультхвилинка 

3. Гра «З’єднай назву казки з її батьківщиною» 

«Дорога, що нікуди не вела»    Росія 

«Гидке каченя»                     Італія 

«Казка про царя Салтана...»    Данія 

4. Гра «Упізнай твір за його головною думкою» 

- Справжні скарби дістаються лише тим людям, що першими торують дорогу, якою ще не ходив ніхто. (Джанні Родарі «Дорога, що нікуди не вела») 

- Добре щире серце не буває ніколи горде. (Ганс Крістіан Андерсен «Гидке каченя») 

- І хто б там що кому не говорив, 

А згине зло і правда переможе! (Ліна Костенко «Затишно дітям в пазусі казок») 

5. Гра «Хто це сказав?» 

- Матінко моя єдина! 

Молода моя княгине! 

Подивіться ви туди: 

Їде батечко сюди. (Князь Гвідон) 

- Бери, бери усе, що подобається. Я дам тобі візка та коней, аби ти міг довезти це додому. (Сеньйора) 

- Воно хоч некрасиве, але в нього лагідна вдача, і плаває воно теж чудово. Я навіть дозволю собі сказати, що ліпше за інших. (Качка-мати) 

- Що я бачу?! Як це сталось? Це ж вона! (Цар Салтан) 

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ 

Гра «Закінчи речення» 

- Сьогодні на уроці я вчився... 

- Найбільше мені сподобалося... 

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 

Відповідати на запитання рубрики «Перевір свої досягнення» (с. 154).