Літературне читання 4 клас тема ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ

ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ 

Мета: узагальнити знання учнів за розділом «Видатні українські письменники»; вчити порівнювати, співставляти опрацьовані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного слова. 

Хід уроку 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 

ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 

1. Робота над скоромовкою 

Помережить морозець 

Для Миколки комірець. 

Намалює для Мар’янки 

Квіти маку і рум’янку. 

2. Гра «Склади віршик» 

— Складіть віршик за поданими римами. 

____ зернята 

____ бились 

____ курчата 

____ поживились 

____ питати 

____ крука 

____ набрати 

____ наука 

ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ 

Гра «Хто краще?» 

Конкурс на краще виразне читання з пам’яті вірша Максима Рильського «Ким хочеш бути, хлопчику, в житті?». 

ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ 

— Який розділ ми завершили вивчати? 

— Сьогодні ми підіб’ємо підсумки роботи за розділом «Видатні українські письменники». Перевіримо здобуті знання, узагальнимо вивчений матеріал. 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 

1. Гра «Чи уважний ти читач?» 

Тестування 

1. Що пішов шукати малий Тарас? 

а) Ставок; 

б) гриби; 

в) залізні стовпи. 

2. Де був написаний «Заповіт»? 

а) У Києві; 

б) у Переяславі; 

в) у Черкасах. 

3. Ким був батько І. Я. Франка? 

а) Ковалем; 

б) каменярем; 

в) кухарем. 

4. Скільки разів бігала Лисичка від Вовчика до «похресників»? 

а) П’ять; 

б) сім; 

в) три. 

5. На чому в дитинстві їздив Максим Рильський по Сахарі? 

а) На машині; 

б) на стільці; 

в) на сомокаті. 

6. Хто сказав горобчику, що розум на дорозі не валяється? 

а) Сова; 

б) крук; 

в) ворона. 

Відповіді: 1в; 2б; 3а; 4в; 5б; 6б. 

2. Гра «З’єднай назву твору та його автора» 

«Дивувалась зима»                Т. Г. Шеченко 

«Давня весна»                      І. Я. Франко 

«Хор Лісових Дзвіночків»      Леся Українка 

«Вітер віє-повіває...»              Павло Тичина 

3. Гра «Чиї це слова?» 

- Пані! Чи ви спите? Пані! Пані! (Горобець. Леся Українка «Біда навчить») 

- Прощай, гаю милий! 

І ти, дубе мій високий, 

Друже мій єдиний. (Конвалія. Леся Українка «Конвалія») 

- Ото дурний! Зачепив за дубовий корінь та й тягне! Думає, що мене за ногу вхопив. Тягни, дурню, тягни! (Лисичка. Іван Франко «Лисичка-кума») 

- Я не в Моренці, а в Кирилівку йду (Малий Тарас. Тарас Шевченко «Тарас Шевченко про себе») 

- А в книжках хіба неправду пишуть? Ти сама казала, що «Кобзар» — то свята правда. (Леся. Микола Олійник «Леся») 

4. Фізкультхвилинка 

5. Конкурс на краще виразне читання з пам’яті улюбленого вірша 

6. Конкурс знавців поезії 

Гра «Доповни рядочок» 

- Вітер з гаєм розмовляє, 

Шепче з осокою, 

Пливе човен по Дунаю... 

- Фрако — то гордість і окраса 

Свого народу і землі. 

Він, мов молодший брат Тараса... 

- Моя душа ніколи не забуде 

Того дарунка, що весна дала; 

Весни такої не було й не буде... 

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ 

— Який розділ завершили вивчати? 

— Який твір з цього розділу сподобався найбільше? 

— Як оцінюєте свою роботу на уроці? 

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 

Підготувати відповіді на запитання (с. 115).