Я у світі 3 клас тема: Людське «Я»
- Подробности
- Категория: Я у світі 3 клас
- Опубликовано: 15.08.2014 12:57
- Автор: Безносенко Діана
Людське «Я»
Мета: ознайомити учнів із поняттям «людське “Я”»; розвивати мислення, мовлення; прищеплювати бажання виховувати власне «Я», віру у свої сили, прагнути вивчати й розвивати свій внутрішній світ.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
Тестування
1. Людина, на відміну від інших живих організмів:
а) розвивається;
б) розмножується;
в) працює.
2. Одиницею спілкування людей стало:
а) слово;
б) посмішка;
в) праця.
3. До природи належить:
а) людина;
б) праця;
в) творчість.
4. Людина, на відміну від інших живих організмів:
а) народжується;
б) мислить;
в) живиться.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про те, хто ви і яка ви людина.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 13–16)
— Прочитайте мудрість на с. 13 і повторіть її слова.
— Чому так кажуть?
Робота в парі
— Розгляньте малюнки. Розкажіть про дітей за планом: хто вони, де живуть, чим займаються, які вони за характером, чим схожі на вас, а чим відрізняються.
— Як ці діти ставляться до інших людей?
— Прочитайте текст на с. 14 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.
— Що із прочитаного було вам знайоме?
— Що нового ви дізналися?
— Що може допомогти вам пізнавати свій внутрішній світ?
— Прочитайте розповідь про Василя Олександровича Сухомлинського на с.
— Що із прочитаного було вам знайоме?
— Що нового ви дізналися?
Робота в групі
— Прочитайте оповідання «Бо я — людина» та обміркуйте його. Чому дідусь уважає себе людиною? Як проявилася його людяність?
— Прочитайте висловлювання на с. 16. Чому так кажуть?
— Що зображено на малюнках на с. 16? Поясніть.
2. Фізкультхвилинка
V. Узагальнення й систематизація знань
1. Слово вчителя
— Людське «Я» — це те, що визначає поведінку людини, чимось відрізняє її від інших. Дізнатися з першого погляду, який характер у тієї чи іншої людини, важко. Для цього треба мати життєвий досвід. Недарма кажуть: щоб пізнати людину, треба з нею пуд солі з’їсти, тобто побувати в різних ситуаціях.
2. Робота в парі
— У кожного з нас у житті є багато ролей. Оберіть, яка вам найбільше до душі, а яка дається важко. Поясніть свій вибір.
1) Я — учень; 5) я — громадянин;
2) я — син (дочка); 6) я — мешканець міста (села);
3) я — сусід; 7) я — пішохід;
4) я — товариш; 8) я — пасажир.
3. Гра «Протилежності»
— Доберіть до поданих слів слова, протилежні за значенням.
Добрий, співчутливий, справедливий, сміливий, рішучий.
4. Чому так говорять?
— Про кого так говорять: «У нього душа черства, як сухар»?
5. Робота в парі
— Розкажіть одне одному про добрі вчинки, свідками яких ви були.
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Що корисного для себе ви почерпнули з уроку?
— Поясніть висловлювання: «Найважча професія — бути людиною» (Хосе
Марті).
VІІ . Домашнє завдання
С. 13–16.