Я у світі 3 клас тема: Як людина росте й розвивається

Як людина росте й розвивається

Мета: ознайомити учнів з основними етапами росту й розвитку людини; дати уявлення про умови росту й розвитку дитини; розвивати увагу, спостережливість; виховувати моральні якості, прагнення розвивати свої здібності.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Гра «Правильний вибір»

— Підкресліть серед поданих природні ознаки людини.

Народжується, харчується, росте, розмовляє, дихає, міркує, плаче, розмножується, радіє, працює, спілкується, помирає.

— Які вміння відрізняють людину від тварини?

2. Слухання легенди

Було це дуже давно. В одному селі жили старенькі дідусь з бабусею. Одного

разу пішов дід у ліс за хмизом. Довго не було діда, баба почала хвилюватися.

Повернувся він пізнього вечора. Побачивши діда, баба здивувалась, аж плеснула в долоні. Дід був на вигляд значно молодшим. Виявилось, що в лісі він знайшов чарівний струмочок, з якого напився води. Ця вода мала такі властивості, що людина після її вживання молодіє. Бабі теж схотілось помолодшати, і вона вирішила піти до того чарівного струмка. Довго сиділа вона біля нього та все пила і пила воду. Дід чекав бабу два дні. Не дочекавшись, пішов її шукати. Та замість своєї баби знайшов маленьку дівчинку, яка сиділа біля того струмка. Дід зрозумів, що його баба випила дуже багато води і перетворилася на дитину. Але в житті такого дива не може трапитися.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про те, як росте й розвивається людина.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 3–5)

— Доведіть, що ви ростете і змінюєтеся.

Робота в парі

— Розгляньте малюнки. Розкажіть, як росте й змінюється в часі тварина, а як — людина.

— Які відмінності в процесах їхнього росту й розвитку?

— Чи змінюється людина тільки зовні?

— Прочитайте текст на с. 11 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

Робота в парі

— Ілля Юхимович Рєпін — видатний художник, знаний на весь світ. Розкажіть за малюнками, як він розвивав свої художні здібності.

Висновок. Людина протягом життя змінюється — росте та розвиває свої здібності.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «Так чи ні?»

— Пригадайте, які умови необхідні для нормального росту й розвитку дитини?

- Повноцінно харчуватися.

- Перебувати на свіжому повітрі.

- Допізна дивитися телевізор.

- Мати міцні м’язи.

- Читати лежачи.

- Перебувати в гарному настрої.

- Учитися у школі.

- Вчасно лягати спати.

- Займатися спортом.

- Загартовуватися.

- Слідкувати за правильною поставою.

— У процесі свого розвитку кожна людина проходить певні етапи: грудний вік, дитинство, підлітковий період, юність, зрілість, старість, довгожительство. Кожний етап відзначається своїми особливостями й відіграє в нашому житті певну роль.

2. Робота в парах

— Запишіть у кружечках цифри, що позначають послідовність етапів розвитку людини.

Старість

Народження

Зрілість

Юність

Дитинство

3. Цікаво знати!

- Людина єдина жива істота на планеті, здатна подарувати світу посмішку.

- Лише людина може червоніти і ніяковіти.

- У віці 4–5 років дитина засвоює близько половини інформації про світ.

- Людина — єдиний представник тваринного світу, здатний малювати прямі

лінії.

- Протягом життя шкіра людини змінюється приблизно 1000 разів.

- Найсильніший м’яз у людському організмі — язик.

- Кожен палець людини за час життя згинається приблизно 25 мільйонів

разів.

- Наше серце перекачує 9000 літрів крові щодня.

— Людина — найрозумніша істота. А тому ми як люди повинні усвідомлювати свою відповідальність за цей світ, за все, що нас оточує. Саме тому кожен наш учинок, кожне бажання позначаються на інших.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Які основні етапи росту й розвитку людини ви запам’ятали?

— Назвіть умови росту й розвитку дитини.

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Що вас зацікавило?

VІІ . Домашнє завдання

 

С. 10–12.