Українська мова 3 клас Перевірна робота. Аудіювання

 Перевірна робота. Аудіювання

Мета: перевірити аудіативні навички учнів; розвивати увагу, пам’ять, мислення, мовлення; виховувати інтерес до слова.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми, мети уроку

III. Перевірна робота. Аудіювання

Мишенята Олівець

(Казка)

Жив-був у Володі на столі олівець. Одного разу, коли Володя вже спав, на стіл забралося Мишеня. Побачило Олівця, схопило його і потягло до своєї нори.

— Відпусти мене, будь ласка! — попросив Олівець.— Навіщо я тобі? Я дерев’яний, мене не можна їсти.

— Я тебе буду гризти! — сказало Мишеня.— В мене чешуться зуби і я маю весь час що-небудь гризти. Ось так! — і Мишеня боляче вкусило Олівця.

— Ой,— зойкнув Олівець.— Тоді дай мені можливість що-небудь намалювати востаннє, а потім роби що хочеш.

— Добре,— погодилося Мишеня,— малюй! Але потім я тебе все одно погризу на дрібні кусочки.

Гірко зітхнув Олівець і намалював кружечок.

— Це сир? — спитало Мишеня.

— Може й сир,— сказав Олівець і намалював ще три маленьких кружечки.

— Ну, звичайно, це сир, а це — дірки в ньому,— здогадалося Мишеня.

— Можливо й дірочки,— погодився Олівець і намалював ще один великий круг.

— Це яблуко! — запищало Мишеня.

— Можливо і яблуко,— відповів Олівець і намалював ще декілька видовжених кружечків.

— Я знаю — це сардельки! — закричало, облизуючись, Мишеня.— Ну, закінчуй швидше, у мене дуже чешуться зуби.

— Почекай хвилинку! — сказав Олівець.

І коли він почав малювати кутики, Мишеня закричало:

— Це схоже на ко... Не малюй більше!

Та Олівець уже намалював великі вуса...

— Та це ж справжній кіт! — пискнуло налякане Мишеня.— Рятуйте! — і кинулося до своєї нори.

З того часу Мишеня звідти не показує свого носа. А Олівець у Володі досі живе, тільки став трішки меншим.

І ти своїм олівцем спробуй намалювати такого кота на страх мишам.(243 слова)

Тестування

1. Де жив Олівець?

1) У портфелі;

2) у пеналі;

3) у Володі на столі. 

2. Хто забрав Олівця? 

1) Мишеня; 

2) Володя; 

3) сусід по парті. 

3. З якими чарівними словами звернувся Олівець до Мишеняти? 

1) Прошу; 

2) будь ласка; 

3) благаю. 

4. Чому Мишеня хотіло погризти Олівця? 

1) Бо було голодне; 

2) бо в нього дуже свербіли зуби; 

3) бо хотіло погратися. 

5. У якій послідовності Мишеняті уявлялися зображувані Олівцем предмети? 

1) Сир, сардельки, яблуко, кіт; 

2) яблуко, сир, сардельки, кіт; 

3) сир, яблуко, сардельки, кіт. 

6. Яка основна думка казки? 

1) Не бери чужого; 

2) хто мудріший, в того й сила; 

3) вчися малювати. 

IV. Підсумок уроку 

— Отже, чого навчає опрацьована вами казка?