Основи здоров’я 3 клас урок "Підсумковий урок за розділом безпечне довкілля"

Підсумковий урок за розділом

Мета: повторити з учнями вивчені правила поведінки; навчати уникати небезпечних ситуацій; розвивати навички правильної поведінки; виховувати впевненість та силу волі.

Хід уроку

I.Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Гра «Вільний мікрофон»

— Як поводитися на прогулянці на природі, щоб не загубитися і не заблукати?

— Що слід робити, коли загубився чи заблукав?

— Чи завжди, відпочиваючи на природі, ти дослухаєшся до порад батьків?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми виконаємо підсумкові завдання.

IV. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «так чи ні?»

Збираючись на прогулянку, слід повідомляти близьким чи дорослим про воє місцезнаходження. (Так)

Якщо заблукав у лісі, горах, степу і поблизу немає жодних слідів цивіліації (звуків автомобіля, запаху диму тощо), повідомляй про своє місцезнаходження вогнем, димом, сонячним зайчиком, ліхтариком, свистком.(Так)

Якщо заблукав, іди звіриними стежками. (Ні)

Якщо ти вийшов до річки, залізниці чи на дорогу, рухайся вздовж них —вони виведуть тебе до житла. (Так)

Якщо ти вийшов на околицю міста (села), прямуй до міліції і повідом про себе. Можливо, тебе вже шукають. (Так)

Якщо заблукав, сиди тихо і чекай, поки тебе знайдуть. (Ні)

2. Робота за підручником (с. 116)

Підсумкові завдання

1. Обговоріть з дорослими, як ви можете зробити вашу оселю ще затишнішою і безпечнішою. Для цього:

Розгляньте план оселі, де позначено мережі водопостачання, легкозаймисті

речовини, газові та електричні прилади.

У присутності дорослих перевір, чи вмієш закривати крани водопостачання, газові крани, вимикати електрику на щитку.

Складіть правила, які допоможуть вашій родині заощаджувати сімейний бюджет і берегти природні ресурси: воду, електричну енергію і газ.

2. Проведіть з однокласниками рекламну кампанію «Засвітися». Для цього:

Розробіть плакат про необхідність використання світловідбивних елементів(флікерів). Почепіть його у вестибюлі школи.

Підготуйте презентацію про небезпеку переходу дороги в умовах недостатньої видимості. Продемонструйте її учням і батькам вашої школи. Якщо є можливість, запросіть на презентацію представників Державтоінспекції

(ДАІ).

Продемонструйте, як можна використовувати флікери (на одязі, взутті, ранцях, портфелях і навіть на домашніх тваринах).

3. Робота над загадками

— Що небезпечного може бути вдома? Спробуємо виявити всі можливі небезпеки.

Допоможуть це зробити такі загадки.

Що зараз майже в кожнім домі

Є необхідним, безперечно,

Бо варить їжу всім без втоми?

Хоч він отруйний, небезпечний,

Ним користуємось щораз...

Вже здогадалися? Це... (газ).

Що дім освітлює щоднини,

Без полум’я вечерю зварить,

Працює в електромашинах,

А необачних сильно вдарить. (Струм)

Маленьке, гостреньке, а всім потрібне. (Голка)

Лежать у порядку дерев’яні малятка,

Білі, здорові, всі чорноголові. (Сірники)

У святковому залі

Стоїть, як картинка,

Весела, зелена

Красуня... (ялинка).

4. Гра-змагання «хто краще знає правила безпеки в побуті»

Учні об’єднуються у дві команди — «Вогнегасник» і «Пожежник». За кожну правильну відповідь команда отримує зелений кружечок, за неправильну — червоний. Виграє команда, у якої більше зелених кружечків і найменше штрафних — червоних.

Запитання

1) Чому в разі запаху газу не рекомендується телефонувати?

2) Для чого газ роблять пахучим?

3) Чому не можна гасити пожежу на електроприладах водою?

4) Чому на протягу газ не вибухає?

5) Що трапиться, якщо в електрочайнику википить вода?

6) Що слід зробити, якщо вквартирі чути запах газу?

7) Що може статися через витік газу?

8) Для чого газівники з аварійної служби користуються мильною піною?

9) Що категорично забороняється робити при виявленні запаху газу?

10) Чому не можна братися за електроприлади мокрими руками?

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що повторили на уроці?

— Що нового дізналися на уроці?