Основи здоров’я 3 клас урок "Підсумковий урок за розділом Соціальна складова здоров’я серед людей"

Підсумковий урок за розділом

Мета: підсумувати вивчений матеріал за розділом, виконати підсумкові завдання; розвивати мовлення, творчі здібності; виховувати почуття відповідальності за свої дії та вчинки.

Хід уроку

I.Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми підсумуємо вивчений матеріал.

III. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота в групах

— Я впевнена, що ви любите переглядати мультфільми по телевізору і грати в комп’ютерні ігри.

Комп’ютер — дуже розумна машина! За допомогою комп’ютера можна грати, малювати, вигадувати музику, переписуватися з друзями. Але проводити за комп’ютером і телевізором багато часу — шкідливо для вашогоздоров’я. Замість того, щоб гуляти на свіжому повітрі, грати в рухливі ігри, ви сидите перед екраном, що світиться, часто в задушливій кімнаті. У лікарів є таке поняття — гіподинамія. Що це означає? Гіподинамія — мала, недостатня рухливість. Адже дітям, щоб вирости здоровими, потрібно багато рухатися, займатися спортом, гулятина свіжому повітрі. Крім того, перед екраном телевізора або комп’ютера ви напружено вдивляєтеся в яскраві картинки, що біжать, а це може погано відбитися на зорі. Нарешті, не варто забувати і про шкідливе випромінювання екранів та моніторів, яке негативно впливає на людину. Від телевізора краще сідати чимдалі, а в комп’ютерних іграх варто дотримувати міри!

Біля комп’ютера можна проводити не більше 20–30 хв. Тоді ці заняття не завдадуть шкоди вашому здоров’ю.

Завдання для груп: прочитати правила і негативні наслідки; встановити відповідність за допомогою стрілок.

— Працюючи за комп’ютером, слід пам’ятати про правила.

1) Не можна сидіти за комп’ютером, уткнувшись носом у монітор!

1) Від цього снитимуться погані сни.

2) Не можна грати на комп’ютері замість гуляння!

2) Від цього псується зірі болить голова.

3) Не можна грати на комп’ютері перед сном!

3) Це призводить до комп’ютерної залежності.

4) Не можна працювати або грати більше години підряд.

4) Це шкідливо для здоров’я.

— Обговоріть у групах ситуації.

Ти дізнався, що твоєму другові придумали образливе прізвисько. Як ти вчиниш?

Ти бачиш, як дівчинку з твого класу кривдять учні старших класів. Як ти вчиниш?

Тобі пропонують з’ясувати стосунки бійкою. Як ти вчиниш?

Незнайома людина просить у тебе мобільний телефон, щоб зателефонувати. Як ти вчиниш?

2. Вправа «підсумки»

Діти перекидають м’яча одне одному по колу та промовляють по одному реченню на вивчену тему.

Орієнтовні варіанти речень

Комп’ютер — потрібний у сучасному житті.

Треба дотримуватися обережності при поводженні з ним.

Обов’язково потурбуйся про свій зір.

Треба «дружити» з комп’ютером, але не забувайте про своїх друзів.

3. Робота в групах

— Підготуйте всі разом проект «Ні — шкідливим звичкам!».

Спочатку об’єднайтеся у групи. Визначте, хто яке завдання готує. Підготуйте малюнки, фотографії, плакати тощо.

1-ша група готує матеріали про згубність уживання алкоголю;

2-га група — про небезпеку куріння;

3-тя група — про шкідливість надмірного захоплення комп’ютерними іграми.

4. Фізкультхвилинка

5. Робота за підручником (с. 80)

Підсумкові завдання

— Кожна родина — особлива, адже має власні правила і традиції. Дізнайся більше про правила своєї сім’ї. Для цього:

Протягом одного буднього дня записуй усе, що день за днем відбувається у твоїй родині (хто першим встає, усіх будить, хто готує сніданок...).

Далі згадай вихідний день. Що ви зазвичай робите у вихідні ( ходите до церкви, відвідуєте родичів, гуляєте на природі...)?

Наступний етап — свята. Чи є у вашій родині правила святкування днів народження, Нового року, релігійних свят? Якщо так, запиши їх. Якщо вдалося записати хоча б 10 правил, ти — молодець!

Порівняй правила своєї родини з правилами родини друга чи подруги. Чим вони схожі, а чим — відмінні?

Чи хотілося б тобі щось додати до правил своєї родини? Якщо так, запропонуй це дорослим.

іV. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що повторили на уроці?

— Що нового дізналися?