Основи здоров’я 3 клас урок "Комп’ютер і здоров’я"

Комп’ютер і здоров’я

Мета: поглибити уявлення учнів про негативні наслідки надмірного захоплення комп’ютерними іграми; навчати дотримувати санітарно-гігієнічних вимог; виховувати відповідальність.

Хід уроку

I.Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Фронтальна робота

— Як тютюнопаління і вживання алкоголю впливають на здоров’я людини?

— Чому не можна надто захоплюватися комп’ютерними іграми?

Робота в групах

— Уявіть, що ваш товариш курить. Спробуйте переконати його позбутися цієї шкідливої звички.

2. Гра «пантоміма»

— Відгадайте, хто яку звичку демонструє: «курять двоє хлопців», «гризе нігті дівчинка», «роблять зарядку», «чистять зуби», «вмиваються».

— Які шкідливі звички ви знаєте?

— Як з ними боротися?

— Також завдає шкоди здоров’ю надмірне захоплення комп’ютерними іграми.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про вплив комп’ютерних ігор на психічне і фізичне здоров’я дітей.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Повідомлення вчителя

— Надмірне захоплення комп’ютерними іграми негативно впливає на здоров’я. Воно призводить до так званої комп’ютерної залежності. Дитину нічого не цікавить, крім гри на комп’ютері. Вона не помічає часу та годинами просиджує за ним. Комп’ютерна залежність призводить до хвороби — з’являється головний біль і слабкість. Дитина стає неслухняною і роздратованою.

Якщо хочете вирости сильними, здоровими, розумними — надто не захоплюйтеся комп’ютерними іграми!

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота за підручником (с. 76–79)

1) Робота в групах.

— Що можна зробити за допомогою комп’ютера?

— По черзі розкажіть, що ви вмієте робити за допомогою комп’ютера, а чого хочете навчитися у майбутньому.

2) Робота над віршами.

— Прочитайте вірш Лесі Вознюк «Ай-ґаджет» на с. 76 та дізнайтеся зі словничка на с. 15 значення слів «ґаджет» і «ай-ґаджет».

— Прочитайте вірш Лесі Вознюк «Толик — сонний кролик» на с. 76.

— Чому, на вашу думку, у Толика червоні очі?

— Як це може позначитися на його успіхах у навчанні?

Запам’ятайте! Надмірне захоплення комп’ютерними іграми завдає шкоди здоров’ю.

2. Тестування

— Щоб дізнатися, чи маєте ви аналогічні проблеми, дайте відповіді на запитання тесту. Зараховуйте собі один бал за кожну відповідь «Так».

1. Захоплення комп’ютерними іграми заважає тобі вчитися?

2. Ти надаєш перевагу комп’ютерним іграм, навіть коли є можливість погратися з друзями надворі?

3. Не знаєш, чим зайнятися без комп’ютера?

4. Сердишся, коли дорослі обмежують час, який ти проводиш за комп’ютером?

5. У тебе немає справжніх друзів, проте є багато «друзів» у соціальних мережах?

Перевір себе!

Якщо ти не набрав жодного бала, в тебе немає ознак комп’ютерної залежності.

Якщо набрав один або два бали, ти занадто захопився віртуальним світом.

Обмеж час користування комп’ютером і намагайся обирати більш здорові способи відпочинку.

Якщо ти набрав три і більше балів, тобі знадобиться допомога дорослих, щоб позбутися комп’ютерної залежності.

Запам’ятайте! Через надмірне захоплення комп’ютером у багатьох виникає комп’ютерна залежність.

3. Бесіда про безпеку в мережі інтернет

— Що таке Інтернет?

— Що можна робити завдяки Інтернету?

— Хто може навчити вас безпечно користуватися Інтернетом?

— Які поради щодо користування Інтернетом ви запам’ятали?

Запам’ятайте! Слід дотримувати правил безпеки в Інтернеті.

Vі. Підбиття підсумків. Рефлексія

Бесіда

— Чи є у вас комп’ютер?

— Чи подобається вам грати в комп’ютерні ігри?

— Скільки часу ви проводите за комп’ютером і телевізором?

— Чи переглядаєте мультфільми? Розкажіть про ваш улюблений мультфільм.

— Чому потрібно сідати чимдалі від телевізора?

— Як зробити комп’ютер своїм другом?

— Чому шкідливо довго сидіти нерухомо?

— Якими є негативні наслідки надмірного захоплення комп’ютерними іграми? Наведіть приклади.

— Складіть поради для тих, хто захоплюється комп’ютерними іграми.