Основи здоров’я 3 клас Гігієна одягу та взуття

Гігієна одягу та взуття

Мета: навчати школярів пояснювати, чому важливо мати охайний вигляд, дотримувати правила гігієни; формувати навички догляду за одягом і взуттям, обирання їх відповідно до погоди; виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє здоров’я.

Хід уроку

І.Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування

— Що таке активний відпочинок?

— Розкажіть про свій активний відпочинок.

— Які переваги має активний відпочинок?

— Яких правил безпеки під час активного відпочинку слід дотримувати? Чому?

— Які ви знаєте види спорту, що потребують застосування засобів захистувід травмування?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, яке значення для здоров’я має охайністьта особиста гігієна.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь учителя

— Чи не забули ви сьогодні вмитися, причесатися, почистити одяг і взуття?Чи всі ґудзики на місці? Перевірте, чи маєте ви носову хустинку, гребінець.

— Охайна людина має чисте тіло, акуратно одягнена. Вона викликає симпатію, з нею приємно спілкуватися. А людина в зім’ятому одязі, брудномувзутті, з немитим волоссям має непривабливий вигляд. Людина, яка має доглянутий зовнішній вигляд, почувається впевненіше. Охайність свідчить проповагу людини до себе і до людей, які її оточують. Крім того, охайність і повсякденний догляд за чистотою тіла сприяють зміцненню здоров’я.Щоб бути чистим і охайним, потрібно не тільки старанно піклуватися прочистоту тіла, а й знати, як обирати потрібний одяг і взуття, як утримувати їху чистоті та порядку. Від цього теж залежить здоров’я. Адже одяг і взуття захищають наше тіло від холоду й спеки, від дощу й вітру, від травм та інших ушкоджень.Передусім одяг і взуття мають відповідати розміру, бути зручними, не заважати рухам, не стискати будь-яку частину тіла.Речі слід добирати відповідно до пори року, погоди, події, статі, віку тощо.Одягатися відповідно до погоди — означає не тільки носити влітку кофтинки,короткі спіднички чи шорти, легкі сорочки, футболки, а взимку — шубу чи пальто і тепле взуття. Головне — не одягатися занадто тепло, щоб не перегріватися. В одязі треба почуватися комфортно: щоб було не спекотно і не холодно.Не варто завчасно одягатися занадто легко, а взимку ходити без шапки.Для різних видів діяльності потрібний різний одяг і взуття. Так, для занять у школі призначено шкільну форму, для спорту — спортивну.Вам слід постійно стежити за своїми речами, щоб одяг і взуття були завждичистими, непошкодженими. Перевірте, чи всі ґудзики є на ваших речах, чи небрудні вони, чи немає плям, чи випрасувані. Знявши одяг, не забувайте вішати і складати його до шафи.Доглядайте за своїм взуттям. Його треба чистити, якщо воно вологе — слід просушити. Не надягайте мокрого одягу і взуття, це завдає шкоди здоров’ю.Не ходіть цілий день у спортивному взутті — кедах, кросівках. Не забувайте,що вони призначені для занять спортом.

Щоб одяг і взуття довго слугували, бережіть їх.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота за підручником (с. 32–35)

1) Традиції і сучасність.

— Які предмети національного українського вбрання ви знаєте?

— Який національний одяг носять у вашій місцевості чоловіки і жінки?

— Які предмети традиційного вбрання залишились у сучасному одязі?

— Об’єднайтесь у пари і розкажіть одне одному про ваш улюблений одяг.

Запам’ятайте! Кожна нація має свій традиційний одяг.

2) Одяг і здорова шкіра.

— Чим укрите наше тіло?

— Якою є шкіра? Якою є її будова?

— Як одяг допомагає зберегти шкіру здоровою?

— Який одяг ми вдягаємо на ніч?

— Як називають одяг для уроків фізичної культури?

— Чому потрібно перевдягатися після школи?

— Які предмети верхнього одягу ви знаєте?

Запам’ятайте! Чистий одяг допомагає зберегти шкіру здоровою.

3) Як доглядати за одягом.

— Чому з бавовни виготовляють натільну білизну?

— Чому з вовни виготовляють верхній одяг, трикотаж, шкільну форму?

— Як доглядати за шкільною формою?

— Як доглядати за спортивним одягом?

4) Робота над загадкою.

Чистить курточку, штанці,

Чобітки і сап’янці.

Дуже працьовита тітка.

Здогадались, хто це?.. (Щітка).

Леся Вознюк

Запам’ятайте! Навчіться самостійно доглядати за своїм одягом і взуттям.

5) Гігієна взуття.

— Яка головна вимога до взуття?

— Як доглядати за взуттям?

— Яке взуття носять улітку, взимку, вдома, надворі, в суху, дощову погоду?

— Розгляньте малюнки і допоможіть дітям обрати відповідне взуття.

Запам’ятайте! Взуття має бути зручним і підходити за розміром.

2. Робота над прислів’ями

На неохайній людині всяка одежа погана.

Бережи одяг, поки новий, а здоров’я — поки молодий.

Vі. Підбиття підсумків. Рефлексія

Бесіда

— Чому важливо мати охайний вигляд?

— Яких правил особистої гігієни слід дотримувати?

— Як доглядати за одягом?

— Як доглядати за взуттям?