Математика 3 клас Додавання і віднімання виду 230 + 70; 200 – 60. Дії з іменованими числами. Розв’язування задач
- Подробности
- Категория: Математика 3 клас
- Опубликовано: 25.08.2014 11:55
- Автор: Безносенко Діана
Додавання і віднімання виду 230 + 70; 200 – 60. Дії з іменованими числами. Розв’язування задач
Мета: ознайомити учнів з прийомами додавання і віднімання круглих чисел виду 230 + 70; 200 – 60; формувати вміння виконувати дії з іменованими числами; розвивати вміння розв’язувати задачі вивчених видів; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
І. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
2. Фронтальне опитування
— Прокоментуйте обчислення різниці 860 – 240 різними способами.
— Складіть і розв’яжіть задачу за коротким записом.
15
12
?
3. Робота за картками індивідуального контролю
Картка 1
1) Обчисліть приклади.
642 + 315
324 + 483
280 + 513
545 + 125
2) Розв’яжіть задачу.
Петрик полив город за 3 години і використав 12 відер води. Скільки відер води використає хлопчик за 6 годин роботи, якщо носитиме за 1 годину на 2 відра більше?
Картка 2
1) Обчисліть приклади.
759 – 347
408 – 123
984 – 541
750 – 544
2) Розв’яжіть задачу.
За 4 години майстриня пришила 36 ґудзиків. Скільки ґудзиків пришиє майстриня за 2 години, якщо пришиватиме за 1 годину на 4 ґудзики менше?
III. Повідомлення теми уроку
— Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над розв’язуванням прикладів з круглими десятками, пригадаємо, як розв’язувати приклади з іменованими числами, а також будемо розв’язувати задачі.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Підготовча робота
— Розв’яжіть і порівняйте пари прикладів.
7 + 5 13 – 6
47 – 25 53 + 7
20 – 4 70 + 50
130 – 60 470 – 250
530 + 70 200 – 40
2. Пояснення нового матеріалу за малюнками (с. 840, завдання 536)
230 + 70 = 300
200 30
(Число 230 розкладаємо на розрядні доданки. До десятків додаємо десятки: 30 + 70 = 100. А потім до сотень додаємо сотні: 200 + 100 = 300.)
200 – 60 = 140
100 100
(Число 200 розкладаємо на 100 і 100. Від однієї сотні віднімаємо 60, дістаємо 40. Отриманий результат додаємо до другої сотні: 100 + 40 = 140.)
3. Первинне закріплення (с. 85, завдання 537)
— Обчисліть приклади з коментуванням.
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1. Самостійна робота (с. 85, завдання 539)
— Прочитайте задачу. Розв’язання запишіть виразом та обчисліть його.
Перевірка виконаних робіт. (1000 – (400 + 400) = 200 (м))
2. Вправа «продовж твердження»
В 1 кг ... г
В 1 м ... дм
В 1 м ... см
В 1 т ... кг
В 1 дм ... см
В 1 см ... мм
В 1 грн ... к.
В 1 ц ... кг
3. Перетворення іменованих чисел (с. 85, завдання 538)
4. Робота над задачею (с. 85, завдання 540)
— Прочитайте завдання.
— Скільки літрів повітря вдихає людина під час ходьби за хвилину? (9 л)
— Чи знаємо ми, скільки літрів повітря вдихає людина за 1 хвилину під час бігу? (Ні, але можемо дізнатися, адже знаємо, що у 5 разів більше.)
— Що запитується в задачі?
Під час аналізу задачі учитель на дошці складає короткий запис умови у вигляді таблиці.
л за 1 хв Кількість хвилин Усього (л 9 л – Б. ?, у 5 разів >
2 хв?
— Що дізнаємося в першій дії? (Скільки літрів повітря вдихає людина під час бігу за 1 хвилину)
— Що дізнаємося в другій дії? (Скільки літрів повітря вдихає людина під час бігу за 2 хвилини)
— Скільки дій в задачі? (Дві)
— Розв’яжіть задачу виразом.
Розв’язання учні записують у зошитах, самостійно з подальшою перевіркою.
5. Завдання з логічним навантаженням (с. 85, завдання 541)
VI. Підсумок уроку
— Які способи обчислень ви використаєте під час розв’язування прикладів:
540 + 60; 800 – 20?
VII. Домашнє завдання
С. 85, завдання 542; 543.