Математика 3 клас Контрольна робота № 3

 Контрольна робота № 3

Мета: перевірити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння працювати самостійно; виховувати старанність, культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

І.Організаційний момент

II. Повідомлення теми уроку

III. Перевірка вмінь і навичок

1. Проведення інструктажу щодо оформлення роботи

2. Виконання учнями контрольної роботи

1. Математичний диктант (для обох варіантів).

1) Запишіть цифрами числа: п’ятсот дев’яносто шість; дев’ятсот; сімсот п’ять; чотириста сорок; вісімдесят вісім.

2) Запишіть найменше і найбільше трицифрове число.

3) Запишіть «сусідів» чисел: 800; 399; 240.

4) Запишіть, скільки всього десятків у числах: 357 і 600.

5) Запишіть у сантиметрах: 6 м; 5 м 07 см; 3 м 70 см.

1 варіант

2. Розв’яжіть задачу.

Один скляр за день може засклити 4 великих вікна, другий — 5 таких вікон. Скільки днів вони мають працювати разом, щоб засклити 45 вікон?

3. Обчисліть приклади.

300 + 20                                   888 – 80

8 • 8 – 9 • 4                               72 : 8 + 36 : 4

500 + 7                                      666 – 6

300 + 70 + 8                             100 – 20 : (6 – 1)

4. Порівняйте вирази

5 м 60 см

5 м 06 см

2м 07 см

2 м 7 дм

Додаткове завдання

За 15 хвилин Оленка ліпить 25 вареників. Скільки вареників зліпить дівчинка за півгодини?

2 варіант

2. Розв’яжіть задачу.

Один столяр за день виготовляє 3 віконні рами, а другий — 4 рами. Скільки днів вони мають працювати разом, щоб виготовити 49 віконних рам?

3. Обчисліть приклади.

600 + 4                                                       444 – 4 

9 • 7 – 6 • 5                                                64 : 8 + 81 : 9

400 + 80                                                    999 – 90

500 + 50 + 7                                             80 – 30 : (9 – 3)

4. Порівняйте вирази.

9 м 50 см

9 м 05 см

4 м 8 дм

4 м 80 см

Додаткове завдання

Петрик за 15 с читає 23 слова. Скільки слів він прочитає за пів хвилини?

IV. Підсумок уроку

— Хто вважає, що з роботою впорався успішно?

— Які труднощі виникли під час виконання роботи?