Математика 3 клас Повторення таблиці множення і ділення чисел на 8. Задачі на спосіб зведення до одиниці (другий вид)

Повторення таблиці множення і ділення чисел на 8. Задачі на спосіб зведення до одиниці (другий вид)

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці; закріпити навички табличного множення і ділення на 8; навчати використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати самостійність.

Хід уроку

І.Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

2. Гра «ерудит»

— Що таке бамбук?

— Обчисліть приклади та знайдіть правильну відповідь.

  + 14                   + 40                          + 38

  + 19                   + 43                           • 6

   • 3                    • 9                               • 4

      7                     ?                                  • 3

   : 7                   – 14                               : 7

: 6                  : 7                                – 10

    : 7                  : 6                                 : 7

   + 22                 • 4

Дерево, якщо відповідь дорівнює 60.

Кущ, якщо відповідь дорівнює 70.

Трава, якщо відповідь дорівнює 50.

3. Запис виразів та знаходження їх значень

Ділене 56, дільник є різницею чисел 14 і 7.

Зменшуване виражене добутком чисел 7 і 9, від’ємник 8.

Ділене виражене сумою чисел 15 і 48, дільник 7.

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиці множення і ділення на 8;

навчимося використовувати знання таблиці під час розв’язування задач і прикладів.

IV. Робота над темою уроку

1. Підготовча робота (с. 37, завдання 264)

— Замініть додавання множенням.

— Знайдіть добуток та складіть рівність з діленням на 8.

8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8

2. Робота за таблицею множення і ділення чисел на 8 (с. 37, завдання 265)

— Прочитайте таблицю множення на 8.

— Яким правилом користувалися, коли складали таблицю? (Від перестановки множників добуток не зміниться.)

— Письмово складіть таблицю ділення на 8.

— Яким правилом користувалися, коли складали таблицю? (Якщо добуток розділити на один з множників, то отримаємо другий множник.)

3. Тренувальна вправа (с. 38, завдання 266)

— Розв’яжіть приклади з коментуванням, користуючись таблицями.

4. Робота над задачею (с. 38, завдання 268)

— Прочитайте задачу.

— Розгляньте схему задачі.

— Складіть план розв’язання задачі.

— Розв’яжіть задачу окремими діями.

Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

1. Робота над задачею (с. 38, завдання 269)

Аналіз умови задачі.

5 ігр.— 30 грн

? — 18 грн

— Скільки заплатили за 5 іграшок?

— Як дізнатися, скільки коштує 1 іграшка? (30 : 5 = 6 (грн))

— А якщо у вас 18 грн, скільки іграшок ви зможете купити? (3 іграшки, тому що 18 : 6 = 3.)

— Запишіть розв’язання задачі по діях, а потім — виразом. (18 : (30 : 5) = 3))

2. Творча робота над задачею

— Складіть обернену задачу та розв’яжіть її.

5 ігр.— 30 грн

3 ігр. — ?

30 : 5 • 3 = 18 (грн)

3. Самостійна робота

1 варіант                                                    2 варіант

7 дм – 7 см                                              8 дм – 8 см

64 см : 8                                                        8 см • 6 

5 дм 6 см + 4 см                                   4 дм 7 см + 3 см

4. Робота над задачею (с. 38, завдання 267)

Самостійний запис розв’язання задачі з наступною перевіркою.

8 • 9 – 30 = 42 (кг)

5. Завдання з логічним навантаженням (с. 38, завдання 270)

VI. Підсумок уроку

— Над чим працювали на уроці?

— Що нового дізналися?

VII. Домашнє завдання

С. 38, завдання 271; 272.