Математика 3 клас Розв’язування задач за таблицею. Складання нерівностей

 Розв’язування задач за таблицею. Складання нерівностей

Мета: формувати навички розв’язування задач на спосіб зведення до одиниці, складання нерівностей; удосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пізнавальну активність, творчі здібності; виховувати уважність.

Хід уроку

І. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних Знань

1. Перевірка домашнього завдання

— Прочитайте вираз до задачі 255.

35 : 7 • 2 = 10 (г.)

— Зачитайте рівності, в яких були допущені помилки (завдання 256).

65 – 3 = 62                        90 – 9 = 81                 21 – 8 = 13

100 – 0 = 100          її      60 – 3 = 57                  20 – 6 : 2 = 17

2. Гра «альпіністи»

0

+ 36

– 9

+ 15

: 6

•5

– 7

+ 32

: 6

•5

– 21

+ 19

: 6

+ 92

?

(100)

3. Розв’язування «веселих задач»

Папуга Кєша розповідав кожного дня своїм слухачам по 3 історії про свої пригоди. Так відбувалося протягом тижня. Скільки історій розповів папуга Кєша за тиждень?

Мишенята робили коту Леопольду по 3 неприємності протягом дня.Скільки неприємностей від мишей мусив терпіти кіт протягом тижня?

4. Складання виразів та обчислення їх значень

Ділене виражене різницею чисел 36 і 6, дільник — 6.

Ділене — 18, дільник виражений сумою чисел 2 і 4.

Ділене виражене часткою чисел 36 і 4, дільник — 3.

Ділене виражене добутком чисел 6 і 4, частка — 3.

5. Робота за індивідуальними картками

Картка 1

1. Порівняйте.

48 : 6       63 : 7

49 : 7       35 : 7

7 • 4         7 • 6

2. Розв’яжіть задачу.

Для консервування купили 42 кг помідорів, а для салату на 35 кг менше. У скільки більше помідорів купили для консервування, ніж для салату?

Картка 2

1. Порівняйте.

56 : 7   28 : 7

7 • 7      7 • 3

63 : 7   54 : 6

2. Розв’яжіть задачу.

У відрі 35 огірків, а у мисці — у 7 разів менше. На скільки менше огірків у мисці, ніж у відрі?

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над розв’язуванням задач та складанням нерівностей.

IV. Робота над темою уроку

1. Складання та розв’язування рівнянь (с. 37, завдання 258)

х + 6 = 30

х • 6 = 30

— Чому в першому рівнянні виконуємо дію додавання? (Тому що сказано, що невідоме число треба збільшити на 6.)

— Чому в другому рівнянні виконуємо множення? (Тому що сказано, що невідоме число треба збільшити у 6 разів.)

2. Складання задачі за таблицею (с. 37, завдання 259)

— Складіть задачу за коротким записом.

Сильніші учні розв’язують задачу виразом, усі решта — по діях.

Розв’язання

35 : 7 • 9 = 45 (кг)

Фізкультхвилинка

3. Творче завдання (с. 37, завдання 257)

— Спишіть, вставляючи потрібні знаки дій.

7 • 6 = 42

63 – 7 = 56

48 : 6 = 8

7 + 6 = 13

63 : 7 = 9

48 + 6 = 54

4. Самостійна робота (с. 37, завдання 260)

— Доберіть потрібний знак: «>», «<», «=».

— Скільки нерівностей отримали?

5. Завдання з логічним навантаженням (с. 37, завдання 261)

— Накресліть коло радіусом 3 см.

— Побудуйте у ньому 2 трикутники зі спільною стороною та вершинами на колі.

6. для кмітливих

Груша важча від яблука, але легша від апельсина. Яблуко важче від персика, а апельсин легший від ананаса.

Що найлегше? Що найважче?

VI. Підсумок уроку

— Продовжіть речення: «На уроці ми повторили...», «На уроці ми розв’язували...».

— Як ви вважаєте, які риси характеру допомогли вам виконати завдання?

— Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?

VII. Домашнє завдання

С. 37, завдання 262; 263.