Математика 3 клас Розв’язування задач на кратне порівняння. Вправи на засвоєння таблиці множення і ділення чисел на 7. Розширена задача на зведення до одиниці

Розв’язування задач на кратне порівняння. Вправи на засвоєння таблиці множення і ділення чисел на 7. Розширена задача на зведення до одиниці

Мета: вдосконалювати навички розв’язання задач на кратне порівняння, на зведення до одиниці розширеного виду; вдосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність.

Хід уроку

І. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань (див. додаток на с. 44)

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми продовжимо розв’язувати задачі на кратне порівняння, задачі і вирази на засвоєння таблиці множення і ділення числа 7.

IV. Робота над темою уроку

1. Робота над буквеними виразами

1) С. 34, завдання 233.

Відповідь: при а = 56; 63.

2) С. 35, завдання 240.

— Доберіть по два значення а, щоб нерівності були рівними.

2. Робота над задачею (с. 34, завдання 234)

Аналіз умови задачі, складання короткого запису.

Г. — 12 кг

Д. — ?, на 9 кг < у ? разів >

— Яка маса гарбуза? (12 кг)

— Що відомо про диню? (На 9 кг менше)

— Як дізнатися масу дині?

— Яку дію треба виконати, щоб дізнатися, у скільки разів маса гарбуза більша від маси дині?

— Запишіть розв’язання самостійно.

Сильніші учні складають вираз: 12 : (12 – 9) = 4 (р.).

Слабші учні розв’язують задачі за допомогою картки-підказки:

1) –=(кг) — маса дині

2) :=(рази)

Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

1. Розв’язування задач з буквеними даними

1) С. 34, завдання 235.

— Колективне складання виразу до задачі.

(а + 30) : а

2) С. 35, завдання 243.

— Прочитайте задачу.

— Самостійно складіть до неї вираз.

24 – 24 : а

— Поясніть, про що дізналися в кожній дії.

2. робота над розширеною задачею на зведення до одиниці (с. 35, завдання 242)

7 кн. — 42 грн

5 кн. — ?

Головне питання вчитель закриває.

— Пригадайте, як ми розв’язували такі задачі, та складіть план розв’язання.

План

1) Скільки гривень коштує одна книга?

2) Скільки гривень коштують 5 книг?

Учитель відкриває головне питання задачі.

— Якою буде остання дія?

3) Скільки всього гривень отримали за книги, продані за день?

— Запишіть розв’язання задачі в зошити.

Сильніші учні розв’язують самостійно, всі решта — під керівництвом учителя.

Перевірка правильності розв’язання задачі.

— Яка ціна однієї книги? (6 грн)

— А скільки всього книг продали? (7 + 5 = 12 (кн.))

— Як знайти вартість усіх книг? (6 • (7 + 5) = 42 + 30 = 72 (грн))

— Якщо ви отримали відповідь 72 грн, задачу розв’язано правильно.

3. Завдання з логічним навантаженням

1) С. 34, завдання 237.

Відповіді: 44; 45; 47; 48; 84; 85; 87; 88.

2) С. 35, завдання 244.

(2 • 3 + 4) : 5 = 2

VI. Підсумок уроку

— Що цікавого повторили на уроці?

— Над якими видами задач працювали?

— Задачі якого виду вам легше розв’язувати? Чому?

VII. Домашнє завдання

С. 35, завдання 239; 246.