Математика 3 клас Розв’язування задач на кратне порівняння. Задачі з буквеними даними
- Подробности
- Категория: Математика 3 клас
- Опубликовано: 23.08.2014 08:30
- Автор: Безносенко Діана
Розв’язування задач на кратне порівняння. Задачі з буквеними даними
Мета: ознайомити учнів з розв’язуванням задач на кратне порівняння числа і суми; навчати визначати структуру буквених і числових виразів; вдосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички; логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності;
виховувати уважність.
Хід уроку
І. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
— Прочитайте вирази, які ви склали, та назвіть результати обчислень.
— Яку обернену задачу ви склали до задачі 224 (с. 33)?
2. Усна лічба (с. 33, завдання 225)
3. Математичний диктант
— Запишіть тільки відповіді.
У скільки разів:
8 грн більше, ніж 2 грн?
30 м більше від 6 м?
4 год менше, ніж 12 год?
15 кг більше, ніж 5 кг?
7 дм менше, ніж 49 дм?
Відповіді: у 4 рази; у 5 разів; у 3 рази; у 3 рази; у 7 разів.
4. Фронтальне опитування
— Продовжіть міркування.
Якщо а = 5, то а • 7 – 21 = 5 • 7 – 21 = ...
Якщо а = 6, то 42 : а • 8 = ... = ...
Якщо а = 7, то а • 4 – 28 : а = ... = ...
— Виконайте дії.
34 см – 2 дм 6 см =
см – см =
см 1 дм 6 см + 4 дм = дм см
1 дм 7 см + 3 см = дм
см = дм
III. Повідомлення теми уроку
— Сьогодні на уроці ми продовжимо розв’язувати задачі на кратне порівняння і задачі з буквеними даними; будемо розвивати вміння використовувати знання табличного множення і ділення на практиці.
IV. Робота над темою уроку
1. Усне розв’язування буквеного виразу (с. 33, завдання 226).
2. Робота над задачею з буквеними даними (с. 33, завдання 227)
Д. б.— а кг
З. б.— ?, у 8 разів > на ? кг >
Розв’язання
1) а • 8 (кг) — маса залізного бруска
2) а • 8 – а (кг)
Відповідь: на а • 8 – а (кг) маса залізного бруска більша від маси дерев’яного.
Фізкультхвилинка
Працювали ви старанно,
Лічили, писали охайно.
Стомилися очки і рученята.
Спочиньте трохи, мої малята!
Сонце спить, небо спить
(очі затулити долонями),
Навіть вітер не шумить.
Рано-вранці сонце встало
(розплющити очі й підняти голови)
І проміння всім послало
(піднятися на пальчики, руки вгору, розвести в сторони).
Станемо струнко! Руки в боки!
Пострибаєм, як сороки,
Як сороки-білобоки.
Стриби-стриби! Скоки-скоки!
А тепер, мов жабенята,
Ще в присядки пострибати.
Ква-ква-ква! Ще раз: ква-ква! —
Щоб спочила голова.
V. Розвиток математичних знань
1. Робота над задачею (с. 34, завдання 228)
— Прочитайте задачу.
Аналіз задачі, запис короткої умови.
Ж.— 3
Б.— 1
Г.— 12 у ? разів >
— Запишіть розв’язання задачі.
Сильніші учні розв’язують задачу самостійно.
Усі решта учнів записують задачу, користуючись планом і схемою.
1) Скільки всього журналів і брошур розклав листоноша?
+ =
2) У скільки разів більше листоноша розклав газет, ніж журналів і брошур разом?
: =
2. Самостійна робота (с. 34, завдання 229)
— Підкресліть другий доданок у виразі, де останньою є дія додавання.
— Обчисліть значення виразів самостійно.
3. Завдання з логічним навантаженням (с. 34, завдання 230)
Склад числа 8: 1 і 7; 2 і 6; 3 і 5; 4 і 4.
Добуток цих чисел: 1 • 7 = 7; 2 • 6 = 12; 3 • 5 = 15; 4 • 4 = 16.
Найбільший добуток дає пара чисел 4 і 4.
Найменший добуток дає пара чисел 1 і 7.
VI. Підсумок уроку
— Що повторили на уроці?
— Які завдання найбільше сподобалися?
— Над чим би ви хотіли попрацювати на наступних уроках?
VII. Домашнє завдання
С. 34, завдання 231; 232.