літературне читання 3 клас Будь допитливим. Олександра Савченко «Чи любиш ти читати журнали?»

Будь допитливим. Олександра Савченко «Чи любиш ти читати журнали?»

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; ознайомити учнів із журналами для українських дітлахів; формувати навички інтонаційного читання; розвивати фонематичний слух, увагу, допитливість; виховувати любов до читання.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Читання за таблицею

           А        О       У       И      І       Е

ЗДР

СКЛ

СКР

ШКР

2. Робота над скоромовкою

— Відновіть запис та прочитайте його.

Летів горобчик і зачепив крилом кленову гілочку, листочки попадали і закрили букви. Але одна підказка є. (Буква «С» — на листочку.)

..идів горобець на ..о..ні,

за..нув і звалив..я у ..ні.

Якби не звалив..я у ..ні,

і до..і б ..идів на ..о..ні.

Сидів горобець на сосні,

заснув і звалився у сні.

Якби не звалився у сні,

і досі б сидів на сосні.

— Діти, прочитайте скоромовку мовчки; напівголосно; зі здивуванням.

III. Перевірка домашнього завдання

Гра «У театрі». Робота в групах

Учні в групах розігрують сценку «У шкільній бібліотеці» за прочитаним віршем Лідії Повх «У бібліотеці» .

IV. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми і мети уроку

— Чи любите ви читати журнали?

— Які журнали ви читаєте?

— Де ви берете журнали?

— Сьогодні ми розширимо свої знання про журнали, які видаються для українських дітлахів.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

Опрацювання тексту Олександри Савченко «Чи любиш ти читати журнали?» (с. 39–41)

1. Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання тексту учнями

— Що нового ви дізналися з тексту?

Фізкультхвилинка

Потік дзюрчить, потік біжить,

А сарна наша хоче пить.

Присіла сарна край струмка,

Встромилась мордочка тонка.

Як напилась вона води,

То стала жвава, хоч куди.

Скакала сарна по стежках,

Забула сарна геть про страх.

Та зупинилася на мить,

Як вчула — вовчик десь гарчить.

У кущик хутко заховалась,

Бо геть до смерті налякалась.

2. Словникова робота

Читання стовпчиків слів «буксиром» у парах

Читачі                         чимало                             видань

розважає                     допитливих                     освіченими

перетворювати           інопланетяни                  здебільшого

відрізняється              розмірковували               захоплюючі

— Серед поданих слів знайдіть і прочитайте слова з префіксами; синоніми до слів грамотними (освіченими), роздумувати (розмірковувати).

3. Повторне читання тексту учнями «ланцюжком»

4. Аналіз змісту тексту з елементами вибіркового читання

— Які журнали видаються для української дітвори?

— Чим журнал відрізняється від книжки?

— Якому журналу вже 85 років?

— Про що можна дізнатися із журналу «Барвінок»?

— Як звали хлопчика, який разом із друзями розмірковував над тим, як

можуть змінюватися їхні «знаю» і «не знаю»?

5. Гра «Що в якому журналі?»

Створена на сторінках журналу дитяча енциклопедія «Джміль»

Вміщено захопливі історії про винаходи, секрети звичайних речей «Барвінок»

Розповідає про живопис, музику, літературу «Малятко»

6. Гра «Кидок — засічка»

За командою «кидок» усі діти починають читати напівголосно текст. За командою «засічка» — зупиняються й олівцем відзначають останнє прочитане ними слово. Цей текст так само читають ще раз (але не більше трьох разів). Під час повторного читання діти переконуються, що прочитали більший обсяг — «засічка» поставлена вже далі. Це доводить їм необхідність багаторазового читання тексту, адже із кожним разом результати покращуються.

VІ. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Який із журналів вас зацікавив найбільше?

— З якими із названих журналів ви вже знайомі?

VІІ . Домашнє завдання

Принести до класу журнали, розповісти про найцікавіше в них своїм однокласникам.