Природознавство 1 клас Тема. За що нам вдячні домашні улюбленці — рослини, тварини?

Тема. За що нам вдячні домашні улюбленці — рослини, тварини?

Мета: сприяти  засвоєнню  учнями  правил  догляду  за домашніми улюбленцями; виховувати відповідальність за виховання тварин, які живуть удома.

ХІД УРОКУ

I.  Організаційний момент

II.  Повідомлення теми і мети уроку

— У кого з вас є домашні тварини? (Кішки, собаки, хом’яки тощо)

— А чи знаєте ви, як за ними доглядати?

III.  Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Бесіда

— Тварини, що живуть поруч, доставляють нам багато радісних хвилин. Вони прив’язані до нас.

— А чи достатньо уваги ми їм приділяємо? Чи комфортно їм поряд із нами? Чи здогадуємося ми про їхні бажання?

— Чи  можуть  прожити  домашні  тварини  без  людини?  А  людина без них?

— Як правильно за ними доглядати?

2.  Робота за підручником (с. 103–104)

1) Читання вірша О. Журливої «Голуби».

— Про кого розповідається у вірші?

— За що вдячні голуби хлопчику?

2) Читання вірша А. Бортняка «Нагодую тварин».

— Що доручила мати дитині?

— Кого і чим нагодувала дитина?

  Як  ви  гадаєте,  чи  будуть  тварини  вдячні  за  такий  сніданок? Чому?

  Розкажіть,  чи  вдячна  тварина,  яка  живе  у  вашому  домі,  за  турботу про неї. Про що вона хотіла б вас попросити?

— За якою рослиною ви доглядаєте? Чи добре їй у вас рости? Чому?

— Як потрібно доглядати за рослинами?

3.  Фізкультхвилинка

IV.  Узагальнення й систематизація отриманих знань

1.  Аналіз ситуацій

  З  домашніми  тваринами  у  дім  приходять  затишок  і  любов.  Людина годує своїх улюбленців, піклується про них. Важливо правильно вибрати  тварину  для  свого  будинку.  Багатьом  домашнім  тваринам  потрібно зовсім мало місця, а іншим потрібна велика територія.

Ганна  хоче  завести  хвилясту  папужку,  а  Ваня    хом’яка.  Про  що вони повинні подумати?

— Що потрібне для цих домашніх тварин?

— Який догляд за ними потрібний?

— Розкажіть про тварин, які зазвичай живуть у міських квартирах, як вони виглядають. Як треба за ними доглядати?

2.  Робота в групах. Складання правил догляду за домашніми улюбленцями

Клас об’єднується у 3 групи. Кожна група отримує аркуш із запитаннями.  Користуючись  ілюстраціями  на  дошці  і  власним  досвідом,  діти відповідають на них.

Запитання для 1-ї групи

• Чи потрібний вихованець у будинку? (Запитати дозволу в батьків.)

• Як його годувати? (Кормом або їжею, спеціально приготовленою для тварини.)

Запитання для 2-ї групи

• Як  стежити  за  здоров’ям,  як  лікувати?  (Доглядати  за  вихованцем. Якщо захворів — йти до ветеринара.)

• Як вигулювати вихованця? (Собаку — в наморднику і на поводку.)

Запитання для 3-ї групи

• Як обладнати місце в кімнаті? (У сухому місці без протягів.)

• Як учити вихованця? (Собаку дресирувати.)

Групи  захищають  свої  проекти  (використовуються  різні  форми захисту  проектів:  можна  обрати  представника  від  групи,  або  надати  можливість  усій  групі  озвучити  колективно  складені  правила; головне — створити максимально комфортні умови для вираження думок учнів).

Під  час  розповіді  висловлювання  коригуються  і  вивішуються  узагальнені, уточнені правила.

V.  Підсумок уроку

— Що головне винесемо з уроку?

— За що ж нам вдячні домашні улюбленці — рослини, тварини?

 

 

-          Гра  «Так  буває  чи  ні?»

У грі беруть участь усі діти класу. Їх завдання: уважно слухати вірш, а якщо в ньому прозвучить якась неточність (або те, чого насправді не буває), вони повинні подати знак — плеснути в долоні.

Собака сідає грати на гармошці.

Пірнають в акваріум руді кішки.

Шкарпетки починають в’язати канарки.

Квіти малюки поливають з лійки.

Дідусь на віконці лежить, загорає,

А внучка й бабуся в ляльки грають.

А риби читають веселі книжки,

Віднявши тихенько їх у хлопчаків.