Природознавство 1 клас Тема. Міні-проект. Як облаштувати джерело?

Тема. Міні-проект. Як облаштувати джерело?

Мета: створити умови для збагачення індивідуального досвіду дітей про джерело; розвивати пізнавальну активність, допитливість; пробуджувати інтерес до навколишнього світу; виховувати бережливе ставлення до джерел.

ХІД УРОКУ

I.  Організаційний момент

II.  Повідомлення теми і мети уроку

— Відгадайте загадку.

             Із-під гірки, з-під крутої

Прокладається норою

Та й до моря утіка

Через лози по ярах. (Джерело)

— Як ви гадаєте, для чого нам потрібні джерела?

— Сьогодні ви дізнаєтеся, як облаштувати джерело.

III.  Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Читання вірша Т. Коломієць «Джерельце»

Джерельце під вербою

Виблискує водою.

Прийду до нього й до ладу

Порозчищаю, обкладу.

Все дно камінням обмощу,

В пісок ні краплі не пущу.

Задзвенить і заспіва

Вода джерельна, мов жива.

— Що таке джерело?

— Місце, де на поверхню землі виходить підземна вода, називається джерелом.

Джерельна  вода  завжди  чиста,  холодна,  її  приємно  пити.  Джерельна, кришталева вода додає сили, здоров’я.

Джерела потрібно оберігати, розчищати, бо там, де є джерела, водойми завжди поповнюються водою.

2.  Фізкультхвилинка

IV.  Узагальнення й систематизація отриманих знань

1.  Робота в групах

- Гра  «Не  помились!»

Клас об’єднується у 2 групи: хлопчики, дівчатка.

1-ша група. Що робить джерельце?

— Напуває, дзюрчить, витікає... (засихає, веселить, сміється, умиває, освіжає, холодить, співає, плаче...)

2-га група. Яке буває джерельце?

— Цілюще, ласкаве, холодне... (смачне, радісне, сумне, мінеральне, лісове, чисте, світле, живе, зажурене).

2.  Складання казки за поданим початком

На лісовій галявині було джерельце. До нього приходили напитися смачної  водиці  лісові  мешканці.  Але  одного  разу  вони  побачили,  що джерельце висихає.

-          Зразки  дитячих  казок

ДЖЕРЕЛЬЦЕ В БІДІ

На лісовій галявині було джерельце. До нього приходили напитися смачної  водиці  лісові  мешканці.  Але  одного  разу  вони  побачили,  що джерельце висихає.

Звірята  вирішили  допомогти  джерельцю.  Поскликали  всіх  звірят лісу  і  почали  міркувати,  як  зарадити  біді.  Рішення  знайшов  мудрий Їжачок. Але виконати його доручили Зайчикові — не завжди йому ховатись у кущах.

Вибіг Зайчик на галявину і причаївся. Він чекав на людей. І ось Зайчик побачив гурт дітей. Як показати їм дорогу до джерельця? Набравшись сміливості, Зайчик підбіг до дітей. Зупинився і поманив лапкою. Діти  зраділи  запрошенню.  Та  побачивши  джерельце,  зразу  зрозуміли, що звірятам загрожує небезпека. Без води вони загинуть!

Діти  швидко  побігли  додому.  Принесли  лопати,  відра,  грабельки. Закипіла робота. Джерельце врятоване! Звірята дякували дітям і частували смачними дарами лісу.

ЛІСОВЕ ДЖЕРЕЛЬЦЕ

На лісовій галявині було джерельце. До нього приходили напитися смачної  водиці  лісові  мешканці.  Але  одного  разу  вони  побачили,  що джерельце висихає.

Довго  радилися  звірі.  Чому  так  сталося?  І  тут  вони  побачили,  що джерельце  забруднене.  Білочка  запропонувала  послати  в  ефір  сигнал біди.  Допомогти  звірятам  на  космічному  кораблі  прилетіли  слоненя Кузя і бегемотик Пуф. За допомогою насоса вони викачали забруднену воду. Через деякий час вода у джерельці стала кришталево чистою. Усі звірі  щиро  дякували  слоненяті  Кузі  і  бегемотику  Пуфу  за  допомогу.

V.  Підсумок уроку

— Що нового дізналися на уроці?

— Чому джерела потребують охорони?