Навчання грамоти. Письмо 1 клас тема ЗАКРІПЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ПОХИЛИХ ЛІНІЙ, ЗАОКРУГЛЕНИХ УНИЗУ. ПОДІЛ СЛІВ НА СКЛАДИ. НАВЕДЕННЯ ПРЕДМЕТІВ, РОЗФАРБОВУВАННЯ МАЛЮНКІВ

ЗАКРІПЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ПОХИЛИХ ЛІНІЙ, ЗАОКРУГЛЕНИХ УНИЗУ. ПОДІЛ СЛІВ НА СКЛАДИ. НАВЕДЕННЯ ПРЕДМЕТІВ, РОЗФАРБОВУВАННЯ МАЛЮНКІВ

Мета: закріплювати  вміння  писати  похилі  лінії,  заокруглені  унизу,  ділити  слова  на склади,  наводити  предмети,  розфарбовувати  малюнки;  вдосконалювати  навички правильного сидіння за партою, тримання ручки; розвивати зв’язне мовлення учнів; розширювати їх світогляд; виховувати акуратність.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. РОБОТА В ЗОШИТІ (с. 12)

1.  Бесіда за сюжетним малюнком, розміщеним у верхній частині сторінки

— Відгадайте загадку.

- Я — красуня хитрувата,

Вбрана пишно, як на свято.

Стережіться, зайченята,

Коли вийду полювати. (Лисиця)

— Подивіться на лисичку. Як вона вбрана? Куди поспішає?

— Чому в лисички така задоволена мордочка? Що лисичка назбирала?

— Що в лисички у правій руці? у лівій?

— Складіть речення за поданою схемою.

— Розгляньте звукову схему.

— Доберіть слово до цієї схеми.

— Яких звуків бракує в останньому складі?

— Які дерева зображені на малюнку?

— Листочки яких дерев лежать під ногами лисички і знаходяться в її руці?

— Наведіть  листочки,  ялинку,  пеньочок,  візерунок  на  кошику  по  пунктирних лініях.

Пальчикова гімнастика «Мирилка»

Однойменні  пальці  обох  рук  зчіплюються,  як  гачки,  і  ритмічно  похитуються на наголошені склади.

За мізинчики візьмись —

Більше, милий, не сварись.

Ще гачечки зачепились —

Безіменні подружились.

І середні обнялись —

З них ніхто і не сваривсь.

Обнялись і вказівні —

Більш не сваряться, ні-ні.

Раз, два, три,

Раз, два, три —

Разом станемо до гри.

2.  Виконання завдань у першому рядку

— Розгляньте елементи першого рядка. Це коротка паличка із нижнім заокругленням. Паличку пишуть згори вниз під таким нахилом, як контрольна лінія.

Учитель повільно виконує вправу на дошці й водночас пояснює процес написання,  застерігаючи  учнів  від  можливих  помилок.  Можна  запропонувати дітям написати такі палички на дошці пензликом, намоченим у воді.

— Подивіться, як потрібно писати довгу паличку. Від міжрядкової лінії ведемо вниз пряму похилу. Біля нижньої рядкової заокруглюємо праворуч і закінчуємо біля міжрядкової лінії. Пишіть так, як я, у повітрі.

— Тепер проведіть кілька таких паличок у рядку. Проводьте легко, не тисніть на ручку. Пам’ятайте, що за межі рядка виходити не слід.

— Порівняйте  написане  зі  зразком.  Знайдіть,  яка  паличка  написана  найкраще. Закінчіть рядок.

Фізкультхвилинка

Раз — два!

Потягнулись і прогнулись,

Розігнулись.

Ваші м’язи всі проснуться,

Ваші губи посміхнуться.

Ось рука і ось рука,

На долоні є ріка,

А на річці плавав гусак.

Гусак великий, молодий.

Вказівний його зловив.

А середній общипав,

Безіменний суп зварив,

А мізинчик піч топив.

Полетів гусак у ротик,

А із ротика в животик.

От тобі — на!

А гусака нема.

3.  Виконання завдань у другому рядку

— Розгляньте  другий  рядок.  Зверніть  увагу,  що  перший  елемент  слід  доводити до середини рядка і звідси ж, не відриваючи руки від паперу, треба писати другий. Зобразіть елемент за мною у повітрі.

— Виконуючи  завдання,  не  поспішайте.  Стежте  за  правильним  положенням зошита під час письма. Стежте за нахилом.

Пальчикова гімнастика «Хвилі»

Пальці зчеплені в «замок», прогинати кисті, пальці вгору — вниз.

4.  Виконання завдань у третьому рядку

— Розгляньте елементи, написані у другому рядку.

— Який елемент написаний найкраще?

— Так само напишіть усі елементи у третьому рядку.

5.  Виконання завдання з логічним навантаженням

— Назвіть предмети у першому рядку малюнка. (Грибок, листок, ягідка.)

— Чого бракує у другому рядку з того, що було у першому? Домалюйте.

— Чого бракує у третьому рядку з того, що було у першому? Домалюйте.

III.  ПІДСУМОК УРОКУ

— Що сподобалося на сьогоднішньому уроці?

— Які завдання були найцікавішими?

— Які завдання було виконувати складно?

— Обов’язково похваліться перед батьками своїми гарними роботами!