Навчання грамоти. Читання 1 клас тема Для малят про звірят. П. Ребро «Кладочка-загадочка». Г. Мазур «Вигадливе слоненя»

Для малят про звірят. П. Ребро «Кладочка-загадочка». Г. Мазур «Вигадливе слоненя»

Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного читання; розвивати мовлення, пам’ять, фантазію учнів; виховувати любов до тварин.

Хід уроку

I.  Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Мовленнєва розминка

1)  Робота над скоромовкою.

На лозі — оса, а в лозі — коза.

2)  Робота над чистомовкою.

На-на-на — бачу сірого слона.

Но-но-но — довгий хобот у нього.

Ну-ну-ну — яблука даю слону.

Ни-ни-ни — люблять яблука слони.

Ні-ні-ні — дайте яблук і мені.

2. Читання тексту В. Паронової «Сперечались овочі»

3. Робота над загадками

- Не кравець, а все життя з голками ходить. ( Їжак)

-  Довгі вуха, куций хвіст,   

Невеликий сам на зріст.

На городі побував,

Нам капусту попсував.

Довгі ноги — скік та скік...

Ми погнались, він утік... (Зайчик)

- Хто в зиму холодну ходить злий та голодний? (Вовк)

- У ночі не спить, мишей сторожить. (Кішка)

- З хазяїном дружить, будинок стереже.   

Живе під ґанком, а хвіст колечком. (Собака)

III. Робота за «Післябукварем» (с. 94–96)

1.  Опрацювання вірша П. Ребра «Кладочка-загадочка»

1)  Мовчазне читання вірша учнями.

— Який у вас настрій після читання вірша? Чому?

— Про кого ви читали?

— Як ви розумієте вислів «кізочка прудка»?

— Яка пригода сталася з кізкою?

2)  Виразне читання вірша.

— Дайте відповідь на питання, що стоїть у кінці вірша.

Фізкультхвилинка

2.  Опрацювання сторінки «Читай і збагачуй свої знання і вміння» (с. 95)

1)  Читання слів у стовпчиках.

— Швидко читайте, правильно вимовляйте!

- Читання трискладових, двоскладових слів.   

- Читання слів з наголосом на першому складі.   

- Читання «Ланцюжком».   

- Читання стовпчиків слів кілька разів, щоразу швидше і швидше.   

- Читання слів-родичів.   

2)  Гра «Складай-читай».

— утворіть пари слів.

кладочка

                                   лежить, біжить, прудка, вузька

кізочка

3)  Гра «Розпізнай тварину за описом».

- Сірий, полохливий, довговухий — ...   

- Руда, пухнаста, хитрюща — ...   

- Маленький, сіренький, колючий — ...   

4)  Гра «Хвости».

— Закінчіть речення.

Полохливий як... Голодний як...

Хитрий як... Сильний як...

Колючий як... Почервонів як

5)  Робота над загадкою-добавлянкою Л. Вознюк.

3.  Опрацювання сторінки «Читай і світ пізнавай». Читання оповідання Г. Мазур «Вигадливе слоненя» (с. 95)

— Яких тварин побачили діти в зоопарку?

— Що здивувало слоненя, коли воно побачило дітей?

— Чому діти аплодували слоненяткові?

IV. Підсумок уроку

— Про яких тварин ішлося у творах?

— Що нового ви дізналися на уроці?