Навчання грамоти. Читання 1 клас тема Що на городі росте? В. Паронова «Сперечались овочі»

Що на городі росте? В. Паронова «Сперечались овочі»

Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення, спостережливість, вміння зв’язно відповідати на запитання; виховувати бажання вживати корисну їжу.

Хід уроку

I.  Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Мовленнєва розминка

1)  Робота над скоромовкою.

Кіт котові каже: «Коте, до комори кадуб вкотили.

Вкинеш в кадуб капустину, кілька китичок калини».

2)  Робота над чистомовкою.

Чок-чок-чок — ось червоний бурячок.

Чу-чу-чу — я капусту посічу.

Щок-щок-щок — в чавунці зварю борщок.

Чний-чний-чний — получився борщ смачний.

2. Читання текстів О. Кротюк «Наша хмара», В. Федоренко «Жаліслива хмара»

3. Робота над загадками

- На городі виріс дужий,   

Круглий, жовтий і байдужий

До червоних помідорів,

До капусти і квасолі.

Хто цей гордий карапуз?

Здогадалися?.. (Гарбуз).

- Довгий, зелений,   

Добрий і солоний,

Добрий і сирий.

Хто він такий? (Огірок)

- В полі хороше мені   

Зеленіти навесні.

Чим же я — не молодець?

Маю диво-корінець,

Все про нього дбаю,

Цукор відкладаю. (Буряк)

- Кажуть, щоб хвороб не знати,   

Треба всім мене вживати.

Може, ви мене й з’їсте,

Тільки сльози проллєте. (Цибуля)

- Що то за голова,   

Що лиш зуби й борода? (Часник)

III. Робота за «Післябукварем» (с. 90–92)

1.  Опрацювання вірша В. Паронової «Сперечались овочі» (с. 90–92)

1)  Читання вірша вчителем.

— Про що сперечалися овочі?

2)  Гра «Доведи або запереч. Фантазуй!».

— Морквиця на городі — мов цариця, тому що смачна і вітамінна.

— Буряк червоніший і товстіший, бо в борщі найголовніший.

— Цибуля — лікарська рослина. А чого ж на неї нарікають?

— Часник гіркий, та всім його потрібно їсти.

— Продовж: «Хто їсть кашу гарбузову,...».

3)  Читання вірша учнями.

— Що можна сказати про користь овочів?

— Якими  ви  уявили  овочі  за  описом  поета?  А  якими  їх  зобразив  художник?

4)  Читання вірша за особами.

— Розподіліть ролі й прочитайте вірш за особами.

— Голосом передайте вдачу і настрій кожної дійової особи.

— Розпитайте у дідуся чи бабусі, що вони знають про цілющі властивості овочів.

Словничок

Канапка— невеличкий бутерброд.

2. Робота над скоромовкою

Кавун кавуну через пліт,

Передав від кавуна привіт.

А. Камінчук

IV. Підсумок уроку

— Які твори прочитали на уроці?

— Чи можна певний овоч уважати головним?

— Чому овочі вважають корисними?