Математика 1 клас Тема Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Задача, яка містить поняття «стільки ж». задачі на різницеве порівняння. Побудова відрізків

Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Задача, яка містить поняття «стільки ж». задачі на різницеве порівняння. Побудова відрізків

Мета: закріплювати знання таблиць додавання і віднімання чисел 1–5; формувати вміння  розв’язувати  задачі;  розвивати  математичне  мовлення;  виховувати  культуру письма, інтерес до навчання.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Усна лічба. Робота з числовим віялом

— Збільшити на 3 числа 2; 7; 3; 6; 5.

— Зменшити на 4 числа 10; 8; 4; 9; 7; 6.

— Як дізнатися, на скільки 9 більше 4?

— Як дізнатися, на скільки 3 менше 5?

2.  Гра «Математичні сходинки»

— Доберіть картки і розмістіть під кожною сходинкою. (1; 2; 3; 4; 5; 4; 3; 2; 1)

                                                9 – 4

                                  6 – 2                   8 – 4

                       2 + 1                                         3 – 0

            5 – 3                                                              1 + 1

2 – 1                                                                                    1 + 0

—  Подивіться  на  результати  розв’язання  прикладів.  Що  ви  помітили? (Числа зростають від 1 до 5, а потім спадають від 5 до 1.)

3.  Цікаві задачі

- П’ять метеликів літають

І на квіточки сідають.

Прилетів іще один,

Сів на квіточку і він.

Полічімо швидше всіх,

Цих метеликів прудких.

— Якою дією розв’язували задачу?

— Чому  вибрали  дію  додавання?  Яким  знаком  ми  позначаємо  дію  додавання? (+)

- Пташка мала пташенят

5 сіреньких малят.

Раптом трапилась біда:

Випало одне з гнізда.

Скільки пташенят тоді

Залишилось у гнізді?

— Якою дією розв’язували задачу?

— Чому  вибрали  дію  віднімання?  Яким  знаком  ми  позначаємо  дію  віднімання? (–)

- Петрик  знайшов  у  лісі  7  шишок  і  кілька  жолудів.  На  скільки  більше шишок, ніж жолудів, знайшов Петрик?

— Чи  можливо  розв’язати  таку  задачу?  Чому?  (Ні.  У  задачі  мають  бути обов’язково  умова,  питання,  розв’язання,  відповідь.  Бракує  числових  даних в умові.)

— Доповніть умову, щоб можна було розв’язати задачу.

— А чи можна розв’язати таку задачу?

Петрик знайшов у лісі 7 шишок і 2 жолуді.

— Чому? (Немає питання, отже, це не задача, а просто розповідь.)

III.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Робота за підручником (с. 67)

Завдання 1. Задача на різницеве порівняння

— Скільки крашанок ліворуч?

— Скільки писанок?

— На скільки крашанок більше, ніж писанок?

— Як порівняти два числа?

Фізкультхвилинка

Завдання 2. Задача на знаходження остачі

— Якою дією розв’язували задачу?

— Чому вибрали дію віднімання?

Завдання 3

— Скільки пиріжків лежить на серветці?

— Скільки у вазі? (Стільки ж) Це скільки?

— Скільки всього пиріжків у вазі і на серветці?

2.  Самостійна робота

Завдання 4. Розв’язування прикладів

Взаємоперевірка робіт.

3.  Робота з геометричним матеріалом

Завдання 5

— Накресліть три відрізки: довжина першого 6 см, другий відрізок на 2 см коротший від першого, а третій — на 3 см довший від першого.

Слід  звернути  увагу  дітей  на  те,  що  «на  2  см  коротший»  означає  на  2  см менше, ніж 6; «на 3 см довший» означає на 3 см більше, ніж 6.

— Порівняйте довжини відрізків: на скільки другий відрізок коротший від третього?

— На скільки перший відрізок довший від другого?

Фізкультхвилинка

4.  Завдання на розвиток логічного мислення

Завдання 6

Андрійко купив у магазині хліб і одержав здачу 10 копійок. Які монети він міг одержати?

IV.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що ми сьогодні робили на уроці?

— Ми слухали?

— Ми розв’язували задачі?

— Що сподобалося на уроці? Чи з усіма завданнями впоралися?

— У вас на столі лежать смайлики. Візьміть, будь ласка, той, що відповідає вашому настрою.

Веселий.  Урок  сподобався:  я  впорався  з  усіма  завданнями.  Я  задоволений собою.

Сумний.  Завдання  на  уроці  виявилися  занадто  складними.  Мені  потрібна допомога!