Математика 1 клас Тема Задачі на різницеве порівняння. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 5. Кругові приклади

Задачі на різницеве порівняння. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 5. Кругові приклади

Мета: на основі порівняння двох груп предметів формувати в учнів розуміння різницевого  порівняння  чисел;  закріплювати  знання  таблиць  додавання  і  віднімання  числа 5; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес до навчання.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Усна лічба

— Збільшіть на 5: 1; 2; 4; 3; 5.

— Зменшіть на 5: 9; 7; 6; 10; 8.

2.  Математичний диктант

— Запишіть суму чисел 6 і 2; 7 і 3.

— Число 8 зменшити на 3; 10 мінус 4.

— Перший доданок 5, другий доданок 2. Чому дорівнює сума?

3.  Гра «Допоможи Буратіно»

4 + 3 = 7                          5 + 2 = 8                      6 – 4 = 3

6 + 2 = 9                          7 – 2 = 4                      8 – 4 = 4

3 + 2 > 6                          6 < 6 + 4                      9 – 7 = 9 – 6

III.  ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1.  Практична робота з паличками для лічби

— Покладіть 5 паличок угорі. Покладіть 3 палички внизу.

— Де паличок більше? На скільки більше паличок угорі?

— Де паличок менше? На скільки менше паличок унизу?

— Запишемо приклад 5 – 3 = 2.

— Прочитайте приклад. («3 менше від 5 на 2», «5 більше від 3 на 2»)

— Отже, щоб дізнатися, на скільки одне число більше або менше за інше, треба від більшого числа відняти менше.

2.  Робота за підручником (с. 66)

Завдання 1

— Полічіть зайчиків і морквини.

— Скільки зайвих морквин?

— Отже, зайчиків на 3 менше, ніж морквин, а морквин — на 3 більше, ніж зайчиків.

— Як дізнатися, на скільки 5 менше від 8? Складіть вираз.

Фізкультхвилинка

IV.  РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1.  Продовження роботи за підручником (с. 66)

Завдання 2

— Розгляньте групи (множини).

— Скільки зайвих ключок?

— Зробіть висновок. Як дізнатися, на скільки 6 більше від 4?

— Складіть вираз і знайдіть різницю.

Завдання 3

— Скільки друзів у Петрика?

— Скільки в нього листівок?

— Скількох не вистачає?

— Як дізнатися, на скільки 5 менше від 7?

Висновок. Щоб дізнатися, на скільки одне число менше за інше, необхідно від більшого відняти менше.

2.  Кругові приклади (завдання 4)

Зорова гімнастика

3.  «Конкурс красунь»

Написання цифр 8; 9; 10.

4.  Гра «Так чи не так?»

- 5 пальців на руці. (Так)

- 2 сигнали у світлофора. (Не так)

- У веселки 6 кольорів. (Не так)

- У тижні — 7 днів. (Так)

- У трикутника — 4 сторони. (Не так)

5.  Завдання з логічним навантаженням

Завдання 5

— З яких фігур склали будинок?

— Фігур якого кольору найбільше?

V.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Повторення таблиці додавання і віднімання числа 5.

— Як дізнатися, на скільки одне число більше за інше?

Гра «Закінчи речення»

- 10 більше від 4 на  , бо  –  =  .

- 4 менше від 10 на  , бо  –  =  .

— Що сподобалося на уроці?

— У чому ви зазнали труднощів?