Математика 1 клас Тема Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 4. Задачі на знаходження суми й остачі. Кругові приклади. Порівняння виразу і числа

Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 4. Задачі на знаходження суми й остачі. Кругові приклади. Порівняння виразу і числа

Мета: вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків додавання і віднімання числа 4; ознайомити  з  круговими  прикладами;  вправляти  у  розв’язуванні  задач  на  знаходження суми й остачі; виховувати старанність.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Усна лічба. Робота з числовим віялом

2.  Гра «Прив’яжи кульку»

3 – 1                           2 + 2                                  4 + 2                           5 – 3

              8 – 4                      6 – 3              4 + 1                        7 – 2                                 9 – 3

 

                  2                                  3                              4                   5                  6

3.  Повторення назв компонентів при відніманні

- П’ять яблунь у саду ростуть,

Чотири з них уже цвітуть.

Скільки ще не розцвіли?

Як би ви відповіли?

— Складіть вираз до задачі. (5 – 4 = 1)

— Як називаються числа при відніманні?

— Назвіть зменшуване; від’ємник.

— Чому дорівнює різниця?

III.  ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1.  Пояснення вчителя. Кругові приклади

4 – 1 =                 6 + 2 =                  3 + 2 =                5 + 1 =              8 – 4 = 

— Це  приклади,  які  розв’язуються  не  по  порядку.  Розв’яжіть  перший приклад.  Яку  відповідь  одержали?  (3)  Другий  приклад,  який  ми  будемо розв’язувати, має починатися на 3 і т. ін. Відповідь останнього прикладу має дорівнювати числу 4, яке є початком першого прикладу.

Коли  всі  приклади  будуть  розв’язані,  учитель  говорить,  що  коло  замкнулося.

2.  Первинне закріплення. Робота за підручником (с. 63)

Завдання 3

— Розв’яжіть кругові приклади з коментуванням.

Фізкультхвилинка

IV.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Складання, розв’язування задачі за малюнком на знаходження остачі

Завдання 1

— Розгляньте малюнок. Про що будемо складати задачу?

— Скільки ялинок було спочатку? Скільки ялинок продали?

— Назвіть питання задачі.

— Якою дією розв’яжемо задачу? Чому?

— Запишіть розв’язання у зошиті.

6 – 2 = 4 (ял.)

— Назвіть відповідь задачі.

2.  Робота над текстовою задачею на знаходження суми

Завдання 4

У білочки було 5 горіхів і 2 гриби. Вона знайшла ще 3 горіхи.

Скільки горіхів стало в білочки?

— Назвіть розв’язання задачі.

— Поясніть, чому додавали саме ці числа?

3.  Самостійна робота

Завдання 2

1 варіант — 1-й рядок;

2 варіант — 2-й рядок.

Зорова гімнастика

4.  Гра «Знайди “зайву” фігуру»

Завдання 6

Діти знаходять «зайву» фігуру і пояснюють, чому вона «зайва».

5.  Порівняння виразу і числа за зразком

Завдання 5

V.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Повторимо хором таблиці додавання і віднімання числа 4.

— Яку дію необхідно виконати щоб знайти остачу?

— Яку дію необхідно виконати щоб знайти суму?

— Що сподобалося на уроці?