Математика 1 клас Тема Задачі на знаходження остачі. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 3. Побудова відрізків

Задачі на знаходження остачі. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 3. Побудова відрізків

Мета: закріпити  навички  додавання  і  віднімання  числа  3;  вправляти  учнів  у  розв’язуванні  задач  на  знаходження  остачі;  вдосконалювати  обчислювальні  навички; розвивати  математичне  мовлення;  виховувати  культуру  оформлення  письмових робіт, інтерес до навчання.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Математичний диктант

— 5 збільшити на 3.

— 7 зменшити на 3.

— 8 плюс 2.

— 6 мінус 3.

— Перший доданок — 4, другий доданок — 3. Запишіть суму.

Взаємоперевірка робіт.

2.  Гра «Допоможи Буратіно»

4 + 1 = 5                      2 + 2 = 4

6 – 1 = 4                      8 – 3 = 4

5 + 3 = 9                      7 – 2 = 5

9 – 2 = 6                      8 + 2 = 9

Робота за індивідуальними картками

Картка № 1

а)  Склади  із  прикладу  на  додавання 

два приклади на віднімання.

7 + 2 =

б) Постав знаки >, <, =.

6...9; 10...3; 4...4.

Картка № 2

а)  Склади  із  прикладу  на  додавання два приклади на віднімання.

4 + 2 =

б) Постав знаки >, <, =.

1...7; 8...2; 5...5.

3.  Складання, розв’язування і запис задачі (за малюнком)

В Оленки жили чотири чорні і два білі кролики. Скільки всього кроликів жило у Оленки?

III.  ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1.  Запис у зошиті числових рівностей, що містять поняття «стільки ж»

— У їжачка було 5 грибів, у білочки стільки ж. (5 = 5)

— На клумбі розцвіло 2 тюльпани і стільки ж ромашок. (2 = 2)

— На годівницю сіли 3 горобця й стільки ж синичок. (3 = 3)

2.  Робота з демонстраційним матеріалом

— Було 4 червоних яблука й 1 жовте. Скільки всього яблук? (4 + 1 = 5)

— Було 4 червоних яблука, а жовтих — на 1 більше. Скільки було жовтих яблук? (4 + 1= 5)

— Запишіть розв’язання задач у зошит і порівняйте їх.

— Чому вийшли однакові приклади? (Тому що, щоб до 4 додати 1 і чотири збільшити на 1, треба виконати одну й ту саму дію.)

— Чому  відрізняються  відповіді  задач?  (У  першій  задачі  5  яблук  —  червоних і жовтих, а в другій — 5 жовтих яблук.)

Фізкультхвилинка

IV.  РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1.  Робота за підручником (с. 61)

Завдання 1

За малюнком складіть і розв’яжіть задачу.

Завдання 2. Задача на знаходження остачі

— Розгляньте малюнки і розкажіть, що було і що сталося.

— Складіть задачу: розкажіть її умову і поставте питання.

— Розв’яжіть задачу. Запишіть розв’язання в зошит.

Завдання 3

— Розв’яжіть приклади з коментуванням.

Фізкультхвилинка

Завдання 4. Робота над текстовою задачею

Учитель читає умову задачі.

— Прочитайте умову задачі. Прочитайте питання задачі.

— Що означає в задачі число 5, число 2?

— Про що запитується в задачі?

— Яку дію треба виконати, щоб відповісти на питання задачі? Чому?

— Яка відповідь до задачі?

— Запишіть розв’язання задачі в зошити.

2.  Робота з геометричним матеріалом

— Накресліть у зошиті два відрізки: один завдовжки 5 см, а другий — на 2 см коротший.

3.  Задача для кмітливих

- Ти та я, та ми з тобою. Скільки всього нас?

- Три  яйця  зварилося  за  три  хвилини.  За  скільки  хвилин  зварилося  одне яйце?

4.  Весела лічба

- Є в зайчихи п’ять малят,

Неслухняних зайченят.

На обід їх мати жде.

Три прийшли, а скільки йде?

- Горобець і три синиці

Он летять до годівниці.

Скільки птахів, підкажіть,

Будуть вдячні за обід?

V.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Повторення  таблиць  додавання  і  віднімання  числа  3  напам’ять  «ланцюжком».

— Що означає «на 3 більше», «на 3 менше»?

— Ми грали? Приклади, задачі розв’язали?

— Отже, ми — молодці!