Математика 1 клас Тема Таблиці додавання й віднімання числа 3. Задачі на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць. Обчислення значень виразів
- Подробности
- Категория: Математика 1 клас
- Опубликовано: 21.10.2016 10:41
- Автор: Безносенко Діана
Таблиці додавання й віднімання числа 3. Задачі на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць. Обчислення значень виразів
Мета: формувати в учнів уміння складати таблиці додавання і віднімання числа 3; продовжити роботу над складанням задач на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес до навчання.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «Мовчанка»
2. Робота над задачами
Учитель читає текст задачі.
Миколка вирізав три трикутники, а квадратів — на 2 більше. Скільки квадратів вирізав Миколка?
— Скільки трикутників вирізав Миколка?
— Що сказано про квадрати?
— Про що запитується в задачі?
Учитель подає на дошці коротку умову задачі.
Трикутників — 3
Квадратів — ?, на 2 >
— Що означає «на 2 квадратики більше»? (Стільки ж, скільки трикутників, та ще 2.)
— Якою дією розв’яжемо задачу?
— Прочитайте розв’язання задачі. (3 + 2 = 5)
— Яка відповідь до задачі?
3. Складання задачі за предметним малюнком
На дошці — малюнок шести порцій морозива, дві порції розтануло.
— Обґрунтуйте вибір дії, якою будете розв’язувати задачу.
— Що означає «на 2 менше»?
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Склад числа 3
— З яких чисел складається число 3?
2. Каліграфічна хвилинка
— Письмо цифри 3.
3. Пояснення вчителя
На дошці — приклад 1 + 3. Учні за допомогою числового відрізка або лінійки знаходять відповідь і записують приклад у зошит. Аналогічно розв’язують два наступні приклади з таблиці й записують у зошит.
— Зверніть увагу: другий доданок у кожному прикладі залишається незмінним, а перший доданок збільшується на 1. Що відбувається із сумою чисел? (Вона теж збільшується на 1.)
Решту прикладів складають і розв’язують учні. Аналогічно проводиться робота над складанням таблиці «Відняти 3». Діти записують приклади у зошит, а вчитель — на дошці.
— Прочитайте кожний приклад. Порівняйте відповідь із числом, від якого віднімали 3.
4. Гра «День — ніч»
— Знайдіть приклади з відповідями 4; 6; 8. Яке число стоїть між 4 і 6?
— Прочитайте приклад з такою відповіддю.
5. Робота за підручником (с. 59)
Завдання 1
— Прочитайте тільки відповіді кожного стовпчика. (У першій таблиці відповіді становлять ряд чисел від 4 до 10, а в другій — від 1 до 7.)
— Порівняйте з таблицями додавання і віднімання 1 і 2.
Висновок. Кожна наступна таблиця на 1 приклад коротша.
— Затуліть лінійкою відповіді першого стовпчика. Прочитайте приклади від початку до кінця, називаючи відповідь.
— Затуліть лінійкою відповіді другого стовпчика. Прочитайте приклади з кінця до початку, називаючи відповідь.
Фізкультхвилинка
IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Первинне закріплення
Завдання 2
Розв’язування прикладів з коментуванням.
Завдання 3; 4
Складання, розв’язування і запис задач у зошит. Повторення складових задачі.
— Що означають слова на... менше,на... більше?
— Чому в першій задачі додавали? Чому в другій задачі віднімали?
2. Творча робота над задачею
Завдання 4
— Як зміниться розв’язання задачі, якщо слова на... більше замінити на слова на... менше?
Пальчикова гімнастика «Оплески»
— Поаплодуємо собі за виконану роботу!
3. Розвиток логічного мислення
Завдання 5
— Повторіть умову задачі.
— Скільки огірків взяла мама? Скільки — помідорів?
— Скільки всього помідорів? Скільки мама взяла для салату?
— Скільки помідорів залишилося?
— Як дізналися?
4. Гра «Баскетбол»
На дошці — малюнок баскетбольного кошика, на якому написана цифра 8, та малюнки м’ячів із прикладами: 5 + 3; 2 + 2; 6 + 2; 1 + 7; 8 + 0; 4 + 4; 10 – 1; 9 – 2; 8 – 1. Хто з учнів — найвлучніший гравець?
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Вам сподобався урок?
— Яке завдання було складним, а яке — легким?