Математика 1 клас Тема Вправи й задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2. Порівняння виразу і числа

Вправи й задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2. Порівняння виразу і числа

Мета: закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 2; навчати учнів порівнювати вираз і число; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Гра «Мовчанка»

2.  Гра «Доповни задачу»

- Білочка знайшла 5 грибочків і 2 горішки.

— Поставте питання до задачі таким чином, щоб вона розв’язувалася дією додавання.

- На  дереві  виросло  10  яблук.  Дмухнув  сильний  вітер.  Зірвав  з  гілля  три яблука.

— Поставте питання до задачі таким чином, щоб вона розв’язувалася дією віднімання.

3.  Робота з числовим рядом

Завдання 5 (с. 56)

— Запишіть числа від найменшого до найбільшого.

— Назвіть «сусідів» числа 4.

— Назвіть наступне число до числа 7, попереднє до числа 9.

III.  ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1.  Порівняння виразу і числа

Підготовча робота

— Порівняйте числа: 3  3; 4  7; 10  6.

2.  Пояснення нового матеріалу

— 4 + 1; 7 – 1; 10 – 3 – 1; 8 + 1 – 1 — це вираз.

— Порівняємо вираз і число.

Учитель записує на дошці: 2 + 3  6.

— Скільки буде 2 + 3? (5)

— Запишемо це число під виразом. Тепер ми бачимо, що необхідно порівняти числа 5 і 6.

— Який знак поставимо? (Менше)

— Чому? (Тому що 5 менше 6.)

— Отже, і вираз 2 + 3 < 6.

3.  Первинне закріплення

Завдання 2

— Порівняйте вираз і число за зразком.

Фізкультхвилинка

IV.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Продовження роботи за підручником (с. 56)

Завдання 3

Складіть і розв’яжіть приклади за малюнками монет.

Завдання 4

Гра «Збери нектар»

Учні розв’язують приклади і визначають, з якої квітки збере нектар кожна бджілка.

Пальчикова гімнастика

Ми писали, ми писали,

А тепер всі дружно встали,

Ніжками потупали,

Ручками поплескали,

Потім пальчики стиснемо;

Сядемо й писати почнемо.

2.  Самостійна робота

Складання і розв’язування задач за опорними схемами.

Для хлопчиків                            Для дівчаток

Було —                                        Було — 

Подарували —                          Подарувала — 

Стало — ?                                   Залишилося — ?

3.  Задача на кмітливість

Галя бігає швидше за Олю, а Оля — швидше за Таню. Чи зможе Галя наздогнати Таню?

V.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Ми рахували? Ми писали?

— Ми задачі розв’язували?

— Оцініть свою роботу на уроці сонечком, якщо вам було легко.

— Намалюйте хмаринку, якщо у вас виникли труднощі на уроці.