Математика 1 клас Тема Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання числа 1. Вимірювання довжин відрізків. Повторення складу чисел. Складання виразів за малюнками

Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання числа 1. Вимірювання довжин відрізків. Повторення складу чисел. Складання виразів за малюнками

Мета: закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 1, склад чисел 9; 10; удосконалювати обчислювальні навички, вміння вимірювати і порівнювати довжини відрізків; розвивати увагу, обчислювальні навички; виховувати старанність.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Гра з м’ячем

Учитель читає приклад, кидає м’яч дитині. Учень дає відповідь і повертає м’яч учителеві.

2.  Гра «Допоможи Буратіно»

3 + 2 = 6                2 + 0 = 2               4 – 1 = 1

5 + 0 = 6                 9 – 1 = 7              8 + 1 = 9

3.  Складання задачі за малюнком (на дошці)

— Скільки було зайчиків? (6)

— Скільки зайчиків побігло шукати моркву? (1)

— Стане більше чи менше зайців? (Менше)

— Якою дією розв’яжемо задачу? (Відніманням)

— Запишіть у зошити розв’язання задачі. (6 – 1 = 5)

— Яка відповідь до задачі? (Залишилося 5 зайчиків)

III.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Робота за підручником (с. 54)

Повторення складових частин задачі. Складання і розв’язування текстової задачі.

Завдання 1

Учитель читає задачу.

— Скільки огірків у кошику? Скільки — на тарілці?

— Про що запитують у задачі?

— Як відповісти на питання?

— Яку дію треба виконати? (Звернути увагу дітей на те, що слово «всього» означає дію додавання.)

Завдання 2

Складання  і  розв’язування  задач  на  віднімання  за  схемами.  (Звернути увагу  дітей  на  те,  що  якщо  в  питанні  задачі  звучить  слово  «залишилось», воно означає дію віднімання.)

Розв’язання задач записати в зошити.

2.  Самостійна робота

Завдання 4

1 варіант — перший рядок;

2 варіант — другий рядок.

Фізкультхвилинка

3.  Каліграфічна хвилинка

Написання цифр 9; 10.

Гра «Конкурс красунь».

4.  Повторення складу чисел 9 і 10

Завдання 6

— Розв’яжіть приклади з коментуванням.

5.  Робота з геометричним матеріалом

Завдання 5. Вимірювання і порівняння довжини відрізків

— За допомогою якого предмета вимірюють довжину відрізка? (Лінійка)

— У яких одиницях вимірюють довжину? (У сантиметрах.)

— Назвіть довжину першого відрізка; другого відрізка.

— Який відрізок довший?

Пальчикова гімнастика

6.  Завдання з логічним навантаженням

Завдання 3. Гра «В гостях у казки»

— Розв’яжіть приклади і дізнайтеся, яку казку читає кожне звірятко.

7.  Складання виразів за малюнками

Завдання 7

— Скільки жовтих кружечків? Скільки — рожевих?

— Скільки всього кружечків? (5 + 2 = 7)

— З виразу на додавання складіть два вирази на віднімання, запишіть їх.

— Запишіть складені вирази.

IV.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які знання вам стали у пригоді під час виконання завдань?

— Оцініть свою роботу на уроці сонечком або хмаринкою.