Математика 1 клас Тема Складання і розв’язування задач. Порівняння чисел. Попереднє і наступне числа. Узагальнення й систематизація знань учнів

Складання і розв’язування задач. Порівняння чисел. Попереднє і наступне числа. Узагальнення й систематизація знань учнів

Мета: продовжити роботу над формуванням поняття «задача»; закріпити знання учнів про  структурні  елементи  задачі  та  етапи  роботи  над  нею;  навчати  складати  задачі за малюнками; узагальнити знання про натуральний ряд чисел; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати допитливість.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Гра «Риболовля»

6+1             5+4            3+4               5+2             7+1            4+4               8+1                  7+2

                                   8                                         9                                           7

2.  Гра «Назви пропущені числа»

Завдання 3 (с. 51)

3.  Математичний диктант

Завдання 4 (с. 51)

Взаємоперевірка робіт.

4.  Гра «Допоможи звірятам Лісової школи»

— У Лісовій школі звірятам задали домашнє завдання: скласти задачу. Послухайте і скажіть, чи виконали звірята завдання.

Білочка знайшла гриби. А їжачок 2 гриба. Скільки грибів знайшли звірі?

— Лисичка вважає, що вона склала задачу правильно. А ви як уважаєте? Чому? (В умові тільки одне число, а повинно бути не менше двох.)

— Допоможіть  лисичці  правильно  скласти  задачу.  (У  білки  було  3  грибочки.)

— Повторіть умову задачі.

— Повторіть питання задачі.

— Яку дію виконаємо, щоб відповісти на питання задачі? (Додавання)

— А чому додавання? (Тому що стало більше.)

— Запишіть розв’язання до задачі. (2 + 3 = 5)

— Як відповісти на питання задачі? (Звірі знайшли 5 грибів.)

— Вовк склав задачу так: «У лісі ростуть пухнасті ялинки, високі сосни».

— Чи правильно вовк склав задачу? (Ні. Це розповідь. Тут немає числових даних і питання.)

— Послухайте, як виконав завдання ведмідь. «Улітку сірий, узимку білий. Хто це?»

Ведмідь  вважає,  що  це  задача.  А  як  вважаєте  ви?  (Ні.  Це  загадка.  У  ній немає числових даних. У питанні не звучить слово «скільки».)

Фізкультхвилинка

III.  УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

1.  Складання і розв’язування задачі за малюнком

Завдання 1 (с. 51)

— Розгляньте малюнок ліворуч. Скільки овечок було?

— Розгляньте  малюнок  праворуч.  Що  сталося?  Складіть  і  розв’яжіть  задачу про овечок.

2.  Порівняння чисел

Завдання 2 (с. 51)

— Порівняйте числа за зразком.

— Запишіть нерівності в зошити. Прочитайте їх.

3.  Робота з числовим рядом

Завдання 5 (с. 51)

— Випишіть числа, менші від 6.

4.  Складання виразів за числовими відрізками

Завдання 1 за підручником (с. 52)

— Яку  дію  треба  виконати,  якщо  стрілка  з’єднує  числа  зліва  направо? справа наліво?

Зорова гімнастика

5.  Робота з геометричним матеріалом

Завдання 6 (с. 51)

— Скільки відрізків на малюнку?

— Скільки променів?

Завдання 2 (с. 52)

— Розташуйте групи в порядку зростання кількості фігур у них.

— Прочитайте слово. Що ви знаєте про це місто?

Завдання 3 (с. 52)

— Обчисліть значення виразів і за малюнком поясніть, як їх склали.

6.  Гра «Доповни число»

Завдання 4 (с. 52)

— Скільки листочків треба домалювати, щоб на кожній гілці було по 8 листочків?

IV.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— З яких частин складається задача?

— Чи можна розв’язати цю задачу? Поясніть чому?

У Марійки є червоні й сині стрічки. Скільки всього стрічок у Марійки?