Математика 1 клас Тема Зв’язок дій додавання і віднімання. Складання і читання прикладів на додавання і віднімання. Написання цифр. Вимірювання довжини і креслення відрізків

Зв’язок дій додавання і віднімання. Складання і читання прикладів на додавання і віднімання. Написання цифр. Вимірювання довжини і креслення відрізків

Мета: навчати учнів використовувати взаємозв’язок дій віднімання й додавання під час розв’язування  прикладів;  вправляти  в  каліграфічному  написанні  цифр;  розвивати увагу, мислення; виховувати уважність.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Усна лічба (робота з числовим віялом)

— Назвіть числа від 1 до 10.

— Назвіть числа від 3 до 8; від 9 до 2; від 4 до 10.

— Яке число під час лічби стоїть за числом 3; за числом 7; за числом 9?

— Назвіть попередні числа до чисел 6; 5; 7.

2.  Весела лічба

- У Оксаночки в руці

Є чотири олівці,

А в її подружки Віри,

Ось погляньте, теж чотири.

Полічіть-но всі оці

Кольорові олівці.

- Сидів хлопчик біля річки,

Він спіймав аж три плотвички.

Лисенятко одну вкрало.

Скільки рибок в нього стало?

3.  Розв’язування прикладів

— Допоможіть зайчикові дострибати до морквинки!

                      1 + 2                                         4 – 2

1 + 3                                    5 – 1                                                 2 + 2

Фізкультхвилинка

III.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Робота за підручником (с. 46)

Завдання 1

— Складіть і запишіть рівності за малюнками та схемами.

— Додайте і відніміть число 1.

Висновок.  При  додаванні  числа  1  отримуємо  наступне  число.  При  відніманні числа 1 отримуємо попереднє число.

Завдання 2. Гра «Доміно»

— Прочитайте рівності першого стовпчика.

— За малюнками доміно доповніть рівності другого, третього стовпчика.

2.  Самостійна робота (завдання 3)

1-й ряд— перший малюнок;

2-й ряд— другий малюнок;

3-й ряд— третій малюнок.

3.  Робота з геометричним матеріалом (завдання 4)

— Виміряйте довжину відрізків.

— Накресліть у зошиті найкоротший відрізок.

4.  Каліграфічна хвилинка

Написання цифр 6; 7; 8; 9. «Конкурс красунь».

— Найкращу цифру відзначте короною.

Гімнастика для очей

5.  Вправа з логічним навантаженням (завдання 5)

— Розставте  у  класі  7  стільців  так,  щоби  біля  кожної  із  чотирьох  стін стояло по 2 стільці.

IV.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Ми рахували?

— Ми писали?

— Ми приклади складали?

— Що сподобалося на уроці?

— Що було складно виконувати?

— Біля завдання, яке у вас вийшло найкраще, намалюйте сонечко.