Математика 1 клас Тема Складання і розв’язування прикладів на віднімання та додавання за малюнками. Написання чисел

Складання і розв’язування прикладів на віднімання та додавання за малюнками. Написання чисел

Мета: навчати учнів складати і розв’язувати приклади на додавання і віднімання за малюнками; вдосконалювати вміння писати цифри; розвивати увагу, мислення; виховувати спостережливість.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Математичний диктант

— Запишіть числа від 1 до 10.

— Запишіть число, яке йде за числом 3.

— Запишіть число, яке знаходиться між числами 6 і 8.

— Запишіть «сусідів» числа 5.

— Запишіть число, яке більше 3, але менше 5.

— Після якого числа йде число 6?

— Запишіть число, попереднє до числа 4.

2.  Гра «Знак загубився»

5 – 3   9  1 + 2   5  3+ 4   7  6 + 1  10

3.  Гра «Допоможи Незнайкові»

4 + 2 = 7  3 + 1 = 4  9 – 1 = 8

5 – 1 = 2  6 – 2 = 5  6 + 3 = 10

III.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Робота за підручником (с. 44)

Завдання 1

— Скільки всього бубликів у кожної мавпочки?

— Скільки бубликів у повітрі? Доповніть рівності.

Завдання 2

— Полічіть на кожному поверсі спочатку всі вікна, а потім — тільки освітлені.

— Доповніть рівності.

Фізкультхвилинка

Завдання 3

— За малюнками монет знайдіть відповіді прикладів на додавання і віднімання.

2.  Каліграфічна хвилинка. Написання цифр 2; 4; 5

Зорова гімнастика

Завдання 4. Робота з геометричним матеріалом.

— З яких фігур складений малюнок?

Завдання 5 (з логічним навантаженням)

— На чому рухався Артем?

— Як рухалася Ліна?

— Хто з них довше був у дорозі? Чому?

3.  Весела лічба

- На полиці вісім книг,

Толя взяв одну із них.

Хто тепер сказати б зміг,

Скільки на полиці книг?

- По дорозі їжак біг,

Ніс шість яблук на пиріг.

Одне упало, покотилось.

Скільки яблук залишилось?

IV.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Яку дію повторили?

— Яким знаком вона позначається?

— Складіть один приклад на віднімання.