Математика 1 клас Тема Складання рівностей за малюнками. Послідовність чисел у межах 9. Порівняння чисел. Розпізнавання многокутників

Складання рівностей за малюнками. Послідовність чисел у межах 9. Порівняння чисел. Розпізнавання многокутників

Мета: формувати  в  учнів  уміння  складати  рівності  на  додавання,  порівнювати  числа, розпізнавати многокутники в конфігурації декількох фігур; розвивати навички каліграфічного письма; виховувати старанність.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Весела лічба

- Найвеселіші мишенята

Учотирьох пішли гуляти.

А п’ятеро прийшли пізніше

І стало всім ще веселіше.

Вони сміялись і співали.

А скільки їх? Порахували?

- Сім зайчиків сидять

І траву вони їдять.

От іще два прискакали.

Скільки зайців порахували?

- Під дубочком п’ять грибочків,

Під сосною їх чотири.

Скільки разом, полічили?

2.  Гра «Хто швидше?»

— Яка риба не має луски? Дізнайтесь відповідь, розв’язавши «ланцюжок» прикладів.

2+ 5 + 3– 6 – 2

щука — 1

сом — 2

карась — 3

3.  Гра «Доповни число». Робота в парах

Один  учень  називає  число,  а  другий  доповнює  його  (повторення  складу чисел 7; 8; 9).

4.  Каліграфічна хвилинка. «Конкурс красунь»

— Напишіть по одному рядку цифр 8; 9.

III.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Робота за підручником (с. 37)

Завдання 1

Складання, читання рівностей за малюнками. Запис їх у зошити.

- Ведмедик у лісі гуляв. Мамі квіти збирав.

Скільки в ліву лапку взяв? Скільки в праву?

Скільки гарних квіточок принесе мамі синок? (7 + 1 = 8)

- Ось лисичка, ось сестричка рибки наловила.

І в садочку на мотузці гарно почепила.

Скільки рибок на мотузці на сонечку сохне? (8)

Раптом ще одну рибину лисичка спіймала.

І в садочок до мотузки мерщій прив’язала.

— Скільки рибин наловила лисичка? (8 + 1 = 9)

- Руденька білка чепуруха грибочки сушила.

Скільки в ліву лапку взяла? а в праву?

— Що можна сказати про кількість грибів зліва і справа? (Їх порівну.)

— Скільки всього грибочків білка засушила? (4 + 4 = 8)

- Сірий зайчик дуже швидко на грядці моркву позбирав.

Скільки в ліву лапку взяв? Скільки в праву лапку взяв?

Потім разом він їх склав.

Скількома морквинками він друзів пригощав? (7 + 2 = 9)

Фізкультхвилинка

Завдання 2. Послідовність чисел у межах 9. Гра «Яке число загубилося?»

— Назвіть пропущені числа. Назвіть «сусідів» числа 8; числа 3.

Завдання 3. Геометричний матеріал. Розпізнавання многокутників

— Розгляньте чотирикутники. На які фігури поділений відрізком кожний чотирикутник?

А ось веселі братики,

Їх звуть чотирикутники.

Мають по чотири сторони,

По чотири кути,

Тільки сторони, кути

Можуть бути нерівні.

Хоч бувають різними вони,

Легко їх впізнати.

Треба сторони або кути 

Уважно порахувати.

Завдання 4. Порівняння чисел

— Порівняйте числа кожної пари. Використовуйте тільки слово менше.

— Запишіть складені нерівності.

Завдання 5 (з логічним навантаженням)

— Покладіть на парту в ряд 6 кружечків.

— Покладіть під ними ще 2 кружечки.

— Що треба зробити, щоб в обох рядках кружечків стало порівну?

Зорова гімнастика

2.  Цікаві задачі

- На  день  народження  до  кізоньки  прийдуть  семеро  гостей.  На  скільки рівних частин вона повинна розрізати торт, щоб усі одержали порівну?

- Чебурашка,  крокодил  Гена  і  Шапокляк  чекали  потяг  3  години.  Скільки годин чекав потяг кожен з них?

IV.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Скільки чисел ми вивчили? Назвіть їх у порядку зростання.

— Яке число найменше? Яке число найбільше?

— Які геометричні фігури ви знаєте?

—  Якщо  ви  старалися  і  вам  було  легко  на  уроці,  намалюйте  в  зошиті  сонечко.

— Якщо вам було складно, намалюйте в зошиті хмарку.