Математика 1 клас Тема Склад числа 9. Доповнення рівностей. Порівняння чисел. Читання нерівностей

Склад числа 9. Доповнення рівностей. Порівняння чисел. Читання нерівностей

Мета: розглянути всі варіанти складу числа 9; вчити читати нерівності двома способами;  вправляти  у  вимірюванні  довжини  відрізків;  розвивати  мислення;  виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Гра «Хто швидше?»

На дошці — 2 групи цифр, розставлені хаотично.

9 3 6 8 7 1 5 2

— Розставте числа в порядку зростання.

4 6 8 7 5 1 2 9

— Розставте числа в порядку спадання.

2.  Математичний диктант

— Запишіть числа від 1 до 9.

— Запишіть  наступне  число  до  числа  6;  попереднє  до  числа  4;  «сусідів» числа 3.

— Запишіть число, яке стоїть між числами 7 і 9.

— Запишіть відповіді до прикладів: 2 + 1; 6 + 1; 7 + 1.

3.  Гра «Знайди цифру»

2 + __ = 4              __ + __ = 5

__ + 1 = 7              __ + 2 = 6

8 = __ + __            1 + __ = 3

III.  ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1.  Практична робота з паличками для лічби

Покладіть 9 паличок. Відсуньте 1 паличку вбік.

— Скільки паличок ліворуч? (8) А скільки праворуч? (1)

— Як можна одержати число 9?

Діти,  відкладаючи  по  1  квадратику  вбік,  називають  усі  випадки  складу числа 9. Учитель записує приклади на дошці, а діти в зошиті.

9 = 8 + 1                   9 = 6 + __

9 = 7 + __                 9 = 5 + __

2.  Робота за підручником (с. 36). Первинне закріплення

Завдання 1

— Полічіть посуд ліворуч і праворуч.

— Який склад числа 9 зображено?

Завдання 2

— Поясніть, на які два числа можна розкласти число 9.

— Доповніть і прочитайте рівності.

Фізкультхвилинка

IV.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Продовження роботи за підручником. Робота з геометричним матеріалом

Завдання 3

— Виміряйте довжину відрізків.

— Порівняйте довжину найдовшого і найкоротшого відрізків.

Завдання 5

— Довжину яких фігур не можна виміряти? Чому?

— Що має відрізок? А промінь?

Завдання 4. Читання нерівностей

— Порівняйте числа кожної пари.

— Прочитайте нерівності, використовуючи тільки слово більше.

Пальчикова гімнастика «Зайці-молодці»

На  кожен  наголошений  склад  пальці  руки  почергово  торкаються  до  великого пальця.

П’ять братів, п’ять зайців,

П’ять завзятих молодців.

Це не в лісі сірі зайці,

А умілі наші пальці.

2.  Весела лічба

- Ось до класу на урок

Залетіло 6 сорок,

Дві пізніше прибуло.

Скільки всіх пташок було?

- У Наталочки в руці

Три кольорові олівці.

А в її подружки Віри

Ось погляньте — вже чотири.

Полічіть-но всі оці 

Кольорові олівці.

- У папуги Гоші

Було трохи грошей.

Він на них собі купив

Чобітки, пальто і бриль,

Й парасольку на додачу.

Скільки всіх нових речей

Він повіз собі на дачу?

V.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Як одержати число 9? Назвіть всі відомі вам випадки.

— Чим вимірюється довжина відрізка?

— Що сподобалося на уроці?

— Оцініть свою роботу.

Намалюйте червоне сонечко, якщо вважаєте, що ви добре працювали й можете тепер допомогти іншим.

Намалюйте  синє  сонечко,  якщо  вважаєте,  що  вам  потрібна  допомога  й  ви щось не зрозуміли.

Намалюйте жовте сонечко, якщо вважаєте, що вам було складно на уроці.