Математика 1 клас Тема Закріплення знань про склад числа 6. Складання і читання прикладів на додавання за малюнками. Розпізнавання многокутників. Порядкова лічба

Закріплення знань про склад числа 6. Складання і читання прикладів на додавання за малюнками. Розпізнавання многокутників. Порядкова лічба

Мета: закріплювати знання учнів про різні випадки складу числа 6; формувати обчислювальні  навички,  вміння  складати,  читати  і  записувати  приклади  на  додавання; узагальнити  знання  учнів про многокутник; розвивати  мислення; виховувати  інтерес до математики.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Гра «Живі цифри»

(Учитель роздає дітям корони з цифрами).

— Станьте, цифри, по порядку! (1; 2; 3; 4; 5; 6)

— Вийдіть, числа 3; 1; 5.

— Вийдіть, числа, попередні до чисел 4; 6; 2.

— Вийдіть, числа, наступні до чисел 3; 5; 1.

— Вийдіть, «сусіди» чисел 2; 4; 3; 5.

— Молодці! З цим завданням ви добре впоралися.

2.  Гра «Рибалки»

   3             6                    4                5

4+1          2+2               1+2           3+3

III.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Робота з дидактичним матеріалом. Повторення складу числа 6

                                                                        6

                                                      6               1

                                      6             1                 2

                       6            1               2                3

    6               1               2              3                4

1                   2               3               4                5

2.  Робота за підручником (с. 28)

Завдання 1

— Розгляньте малюнки.

— Поясніть, на які два числа можна розкласти число 6.

Завдання 2

— Запишіть у зошити відповіді прикладів за зразком.

Завдання 3

— Складіть і запишіть три приклади на додавання.

2 + 2 = 4                 2 + 1 = 3                   5 + 1 = 6

Фізкультхвилинка

3.  Самостійна робота

5 + 1 =             3 + 1 =               3 + 2 = 

6 = 3 +            6 = 5 +               6 =  + 4

4.  Робота з геометричним матеріалом

Завдання 4

— Назвіть  фігури  за  порядком  (перший  —  трикутник,  другий  —  прямокутник,  третій  —  ...).  Це  многокутники.  Вони  мають  кути,  сторони,  вершини. Який за порядком многокутник? Чому він має таку назву? Який за порядком шестикутник? Скільки сторін, кутів, вершин має шестикутник?

5.  Практична робота

— Викладіть шестикутник за допомогою паличок для лічби.

— Розділіть його паличкою на два чотирикутники.

Зорова гімнастика

6.  Вправа з логічним навантаженням

Завдання 5

— Усього слонів 6. Перед ширмою — 2 слона. Скільки слонів за ширмою?

— Як дізналися?

IV.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Яке число повторювали на уроці? З яких двох чисел воно складається?

— Заповніть віконечка.

1 +  = 6                  3 +  = 6                2 +  = 6