Математика 1 клас Тема Склад числа 6. Шестикутник. Порівняння чисел. Записування складу чисел дією додавання

Склад числа 6. Шестикутник. Порівняння чисел. Записування складу чисел дією додавання

Мета: вправляти учнів у складанні різних випадків складу числа 6; познайомити учнів з шестикутником; формувати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Математичний диктант

— Запишіть цифру 6.

— Запишіть «сусідів» числа 3.

— Запишіть попереднє число до числа 4.

— Запишіть наступне число до числа 5.

— Запишіть цифрою, скільки сторін у п’ятикутника.

2.  Гра «Домалюй»

Учитель малює хмарки з цифрами 1; 3; 5; 2; 4; 6.

Діти  домальовують  відповідну  кількість  краплинок  дощу  під  кожною хмаркою.

3.  Гра «Знайди пропущене число»

1; 2; ...; 4; 5; 6  ...; 2; 3; ...; 5; 6  1; ...; 3; 4; ...; 6

III.  ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1.  Склад числа 6

Учитель  читає  вірші,  а  діти  відповідають  на  питання  «скільки?»,  виставляючи малюнки на дошці, складають за ними приклади.

- У садок до годівниці

Прилетіли 3 синиці,

Потім — ще 3 птиці.

Скільки птиць на годівниці? (3 + 3 = 6)

- Каже мати квочка:

— В мене 2 синочка і 4 дочки.

Скільки ж діточок у квочки? (4 + 2 = 6)

- П’ять квіточок у Даші

І ще одну дав Саша.

Хто тут може полічити

Скільки буде 5 та 1? (5 + 1 = 6)

Фізкультхвилинка

2.  Практична робота паличками для лічби

— Покладіть ліворуч 5 паличок, а праворуч — 1. Скільки всього паличок? (6)

— Відсуньте  праворуч  1  паличку.  Скільки  паличок  ліворуч?  (4)  А  праворуч? (2) Скільки всього паличок? (6)

— Відсуньте  праворуч  1  паличку.  Скільки  паличок  ліворуч?  (3)  А  праворуч? (3) Скільки всього паличок? (6)

— Отже, з яких двох чисел можна отримати число 6?

IV.  РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 27)

Завдання 1

— Яка фігура зображена ліворуч?

— Скільки паличок біля фігури праворуч? Назвіть цю фігуру.

Завдання 2

Складання, читання і запис у зошиті прикладів на додавання.

Завдання 3

— Розгляньте малюнки.

— Запишіть  прикладами  на  додавання  склад  числа  6  із  двох  чисел  за зразком.

Завдання 4

— Порівняйте числа за малюнками намистинок. Запишіть у зошит нерівності і рівність.

5 > 1                4 > 2                          3 = 3

V.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Гра «Розсели цифри в будиночки»

      7                                      9                                   8                                    10

1                                    6                                      5                                  9

         3                                    8                                      1                                        3

5                                   5                                       2                                   5

      2                                        2                                      4                                     4

Фізкультхвилинка

2.  Математична лічилка

5 ялинок і дубок

Заглядають у ярок.

Полічи-но, скільки всіх!

5 ялинок і дубок...

— Шість! — всміхається синок.

3.  Завдання з логічним навантаженням

Завдання 5

— Назвіть зображені фігури.

— Яких фігур найбільше? Яких — порівну?

VI.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Гра «Закінчи речення»

6 — це 5 і ...;

6 — це 4 і ...;

6 — це 3 і ...;

6 — це 2 і ...

— Який многокутник можна скласти з 5 паличок? з 6?

— Що понад усе сподобалося на уроці?