Математика 1 клас Тема Складання прикладів на додавання за малюнками. Попереднє і наступне числа. Розміщення предметів у просторі («на», «над», «під»). порівняння за віком («молодший — старший»). Порівняння чисел

Складання прикладів на додавання за малюнками. Попереднє і наступне числа. Розміщення предметів у просторі («на», «над», «під»). порівняння за віком («молодший — старший»). Порівняння чисел

Мета: закріплювати вміння учнів читати і записувати приклади на додавання; ознайомити з новими поняттями; вправляти у порівнянні чисел у межах 5; розвивати кмітливість; виховувати старанність.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Математичний диктант

Учитель пояснює, що математичний диктант — це завдання, яке учні виконують усно, а відповіді записують у зошиті через кому. Перший математичний диктант учитель пише разом з учнями на дошці.

— Запишіть цифру 3.

— Запишіть «сусідів» числа 4.

— Запишіть попереднє число до числа 2.

— Запишіть наступне число до числа 1.

— Запишіть цифрою, скільки сторін у чотирикутника.

2.  Гра «Число заблукало» (с. 25, завдання 2)

— Яке останнє число заблукало на нижній смужці?

— З яких двох чисел складається число 5? (5 =  +  )

3.  Лічба предметів. Порядкова і кількісна лічба

— Скільки  казкових  героїв  у  казці  «Рукавичка»,  «Курочка  Ряба»,  «Лисиця та Журавель»?

III.  ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1.  Пояснення вчителя

— Стоїть в лісі незвичайна хатинка, а в ній звірів повно. (На дошці — малюнок хатинки.)

— Розгляньте малюнок. Дайте відповіді на запитання.

— Хто живе на верхньому поверсі?

— Хто — між котом та зайцем?

— Хто — над жабкою?

— Хто живе праворуч від зайця?

— Хто живе ліворуч від жабки?

— Хто — під лисичкою?

— Хто живе на нижньому поверсі?

2.  Первинне закріплення. Розміщення предметів у просторі («на», «над», «під»)

Завдання 3

— Що лежить на ліжку?

— Що стоїть під ліжком?

— Що висить над ліжком?

Завдання 4. Порівняння за віком («молодший — старший»)

— Кого ви бачите на малюнку ліворуч?

— Хто з ведмедів старший? молодший?

Фізкультхвилинка

IV.  РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1.  Робота в зошиті

Завдання 1

— Які монети ви бачите на малюнку?

— Складіть приклади на додавання за малюнками монет.

— Запишіть їх у зошит.

1 + 1 = 2                  2 + 2 = 4                   2 + 1 = 3

— Прочитайте ці приклади.

Завдання 5

Складання і запис нерівностей, рівностей. Запис їх у зошити.

2.  Графічний диктант «Ключик»

Пальчикова гімнастика

3.  Вправа з логічним навантаженням

Завдання 6

— Хто із хлопчиків молодший?

4.  Весела лічба

- Каже мати-квочка:

— У мене три дочки

Та два синочки.

Скільки ж дітей у квочки?

- Дві синиці, гарні птиці,

На вербі сиділи,

Три подружки-щебетушки

Раптом прилетіли.

Скільки на вербі синиць?

Полічи веселих птиць.

- Четверо малят-дошкільнят

Стали струнко в один ряд.

Підійшов до них Панас:

— Скільки зараз стало нас?

V.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— У кого є старший брат чи сестра?

— Хто молодший — тато чи дідусь?

— Хто старший — мама чи бабуся?