Математика 1 клас Тема Ознайомлення з дією додавання. Знак «плюс». Складання і читання прикладів на додавання за предметними малюнками

Ознайомлення з дією додавання. Знак «плюс». Складання і читання прикладів на додавання за предметними малюнками

Мета: ознайомити  учнів  з  дією  додавання  і  знаком  «+»;  навчати  записувати  і  читати приклади на додавання; вправляти у порівнянні чисел у межах 5; розвивати кмітливість; виховувати старанність.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Гра «Доповни до 5»

Учитель називає число, а учень доповнює його до 5.

2.  Гра «Побудуй ряд»

На дошці — малюнки тварин, на яких записані цифри.

Слон — 5, собака — 2, мишка — 1, коза — 3, кінь — 4.

— Розставте тварин за порядком від найнижчого до найвищого.

— Хто стоїть першим? Хто — останнім?

— Хто стоїть перед конем?

— Хто стоїть за мишкою?

— Назвіть сусідів кози.

3.  Геометричний матеріал

— З яких геометричних фігур побудовано ялинку?

III.  ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1.  Пояснення вчителя

— Мама купила 2 машинки, а потім ще 1. Скільки іграшок купила мама?

— Як отримали число 3? (До 2 додали 1.)

— Потім мама купила ще літак. Скільки тепер іграшок у мами? (4)

— Як отримали число 4?

— Кількість іграшок збільшувалася чи зменшувалася? Чому?

— У математиці виконання цієї дії можна показати не тільки на іграшках, але й записати за допомогою чисел і знаків.

3 + 1 = 4, де знак «+» позначає додавання.

Цифру до цифри ми додамо,

Між ними хрестик поставимо.

Намотай собі на вус:

Цей знак в математиці називається «плюс».

— Цей  знак  «=»  називається дорівнює.  Запис  3  +  1  =  4  називається прикладом. Читати цей приклад можна по-різному: три плюс один дорівнює чотирьом; до трьох додати один буде чотири.

2.  Складання і читання прикладів за предметними малюнками різними способами

3.  Первинне закріплення. Робота за підручником (с. 24)

Завдання 1

Складання прикладу за малюнком. Вправляння у його читанні.

Завдання 2

— Поясніть, як склали приклади на додавання.

— Прочитайте їх.

Фізкультхвилинка

IV.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Робота в зошитах

Написання знаків «+», «=».

2.  Продовження роботи за підручником

Завдання 3

— Складіть і прочитайте приклади за зразком.

Завдання 4

— Складіть приклади на додавання.

— Прочитайте їх. Запишіть у зошит.

Пальчикова гімнастика

3.  Гра «Виправ помилки»

3 > 3               3 < 2           4 > 5

2 < 1              4 = 4            1 < 3

4.  Робота над загадкою (завдання 5)

5.  Завдання з логічним навантаженням

Завдання 6

— Які фігури розміщені в підручнику?

— Складіть приклади на додавання: за кольором; формою; розміром фігур.

V.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Що  ви  вчилися  робити?  (Складати  і  записувати  приклади  на  додавання.)

— Як називається знак додавання?

На травиці біля хати

Метушаться цуценята.

Двоє білих, наче сніг,

Троє чорних.

Скільки їх?

— Який приклад складемо? (2 + 3 = 5)

— Повторіть його хором.

— Якщо вам було цікаво і легко, намалюйте в зошиті сонечко.

— Якщо вам було складно, намалюйте в зошиті хмаринку.