Математика 1 клас Тема Закріплення знань про склад числа 5. Порівняння чисел у межах 5. Написання цифр. Порівняння висоти предметів. Відповідність числа кількості об’єктів

Закріплення знань про склад числа 5. Порівняння чисел у межах 5. Написання цифр. Порівняння висоти предметів. Відповідність числа кількості об’єктів

Мета: вправляти учнів у порівнянні чисел у межах 5 і засвоєнні складу чисел у межах 5; навчати порівнювати висоту предметів; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Гра «Відгадай-но!»

— У мене в руках 5 цукерок. В одній руці 2 цукерки (показати).

— Скільки в другій руці?

Повторення всіх варіантів складу числа 5.

2.  Весела лічба

- Олексій пішов до річки

І впіймав аж три плотвички.

Кошеня одну вхопило.

Скільки рибок залишилось?

- Під дубочком три грибочки,

Під пеньочком ще один.

Скільки разом всіх грибочків,

Ти швиденько полічи.

3.  Гра «Мовчанка». Робота з математичними віялами

— Покажіть число, яке є попереднім до числа 5; 3.

— Покажіть число, яке слідує за числом 2; 4.

— Покажіть «сусідів» числа 2.

— Покажіть числа, які стоять між числами 3 і 5; 2 і 4.

III.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Практична робота

На  дошці  намальовані:  1  рядок  —  4  квадрати;  2  рядок  —  3  квадрати; 3 рядок — 2 квадрати; 4 рядок — 1 квадрат. Діти виходять до дошки і в кожному рядку домальовують відповідну кількість квадратиків, щоб їх стало 5.

2.  Робота за підручником (с. 23)

Завдання 1. Склад числа 5

— На які два числа можна розкласти число 5?

Завдання 2

— Порівняйте висоту пальми і кактуса.

До дошки виходять 4 учні.

— Хто з них найвищий? Хто — найнижчий?

— Які діти однакового зросту?

Завдання 3

Порівняння кількості жовтих і зелених кружечків у кожній множині.

Фізкультхвилинка

Завдання 4. Відповідність числа кількості об’єктів

— Числа можна розмістити на числовому відрізку. Числа розміщені по порядку, і кожне наступне число більше від попереднього.

— Розгляньте малюнки і числовий відрізок.

— Чи правильно проведені лінії від малюнків до чисел?

Завдання 5

— Перевірте число кубиків у стовпчиках.

— Назвіть найвищий стовпчик.

— Назвіть найнижчий стовпчик.

3.  Робота в зошиті

«Конкурс красунь». Письмо цифр 2; 3; 4; 5.

4.  Самостійна робота

Хлопчики                     Дівчатка

3 < 5                                     3 = 3

5  5                                       2  4

3  2                                       5  1

1  4                                      3  4

Самоперевірка. (Відповіді записані на дошці.)

Пальчикова гімнастика

5.  Логічна вправа (завдання 6)

— Які фігури ви бачите? Чим вони відрізняються?

6.  Гра «Засели будиночки»

1-й ряд                         2-й ряд                      3-й ряд

   5                                         5                                 5

4                                              2                                   3

        2                               1                                 4

1                                              3                                   2

          3                           4                                 1

IV.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого вчилися на уроці?

— Що нового дізналися?

— Що повторили?

— Яке завдання сподобалося найбільше?

— Оцініть свою роботу сонечком.