Математика 1 клас Тема Закріплення знань про склад числа 4. Розпізнавання геометричних фігур. Порівняння предметних множин за кількістю елементів

Закріплення знань про склад числа 4. Розпізнавання геометричних фігур. Порівняння предметних множин за кількістю елементів

Мета: закріпити знання учнів про склад числа 4; вдосконалювати вміння порівнювати предметні  множини  за  кількістю  елементів,  розпізнавати  геометричні  фігури;  розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

— До нас на урок завітала мудра сова. Вона хоче перевірити, чого ви навчилися на уроках математики. Вона пропонує вам пограти в гру.

1.  Гра «Число заблукало»

1; 2; 3; ...; 5; 6; ...; 8; ...; 10.

9; ...; 7; 6; ...; 4; ...; ...; 1.

2.  Гра «Чарівні віконечка»

— Запишіть «сусідів» чисел у віконця.

2 __ 4     1___ 2        2 __ 3 

3.  Геометричний матеріал

— Знайдіть знайомі вам геометричні фігури.

4.  Весела лічба

- Мчаться на санчатах

Четверо малят.

Троє з них дівчата.

Скільки всіх хлоп’ят?

- Горобець і три синиці

Он летять до годівниці.

Скільки птахів, підкажіть!

Нумо, швидко полічіть!

III.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

— Сова працює директором лісової школи. Її учні розумні, дотепні та виховані. Ви хочете бути такими? Тоді спробуємо розв’язати завдання мудрої сови.

1.  Робота за підручником (с. 20)

Завдання 1

— Скільки червоних кружечків? Скільки жовтих; зелених; синіх?

2.  Порівняння предметів. Робота з наочністю

— Скільки жовтих яблучок? (2)

— Скільки червоних? (4)

— Яких яблучок більше? (Читання нерівності: 2 < 4)

— Скільки зелених яблучок? (3)

— Скільки жовтих яблучок? (1)

— Яких яблучок менше?

— Розгляньте різні варіанти порівняння яблучок. Складіть всі можливі нерівності: 4 > 3; 3 > 2; 1 < 4; 1 < 3 і т. п.

Фізкультхвилинка

Завдання 2

— Скільки яблук кожного кольору міг узяти хлопчик?

— Знайдіть три відповіді.

Завдання 3

— Як розкласти 4 листівки у два конверти?

Завдання 4

— На  столі  лежало  три  книжки.  Поклали  ще  одну.  Більше  чи  менше книжок стало на столі?

— Скільки стало книжок на столі?

3.  Порівняння предметних множин за кількістю елементів (завдання 5)

— Скільки на малюнку книжок?

— Скільки на малюнку зошитів?

— Скільки на малюнку блокнотів?

— Чого більше: зошитів чи книжок? зошитів чи блокнотів?

— Скільки разом зошитів і книжок?

Зорова гімнастика

4.  Робота в зошиті

Письмо цифр 1; 2; 3; 4. Гра «Конкурс красунь».

5.  Сторінка для допитливих

Завдання 6

— Які фігури є на малюнку?

— Скільки всього трикутників?

— Накресліть такий малюнок у зошиті.

IV.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Гра «Математична естафета»

Учитель обирає три команди по три учні. Діти передають крейду одне одному і записують числа.

   4                              4                            4

  1                               3                            2

  2                               2                            1

  3                               1                            3

— Яким був для вас цей урок?

— Якщо  вам  було  все  зрозуміло,  намалюйте  сонечко,  а  якщо  було складно — хмарку.