Математика 1 клас Тема Склад числа 4. Чотирикутник. Розпізнавання геометричних фігур. Написання вивчених цифр

Склад числа 4. Чотирикутник. Розпізнавання геометричних фігур. Написання вивчених цифр

Мета: навчати учнів визначати і запам’ятовувати всі випадки складу числа 4; ознайомити з чотирикутником; вправляти в написанні цифр; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Гра «Яке число загубилося?»

1 ... 3 4  ... 2 3 4  1 2 ... 4  1 2 3 ...

2.  Гра «Мовчанка». Робота з цифровим віялом

— Покажіть «сусідів» числа 2; 3.

— Покажіть число, попереднє до числа 3; 4; 2.

— Покажіть число, наступне до числа 2; 1; 3.

3.  Робота з дидактичним матеріалом

— Сполучіть відповідну кількість предметів із цифрою.

III.  ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1.  Підготовча робота. Слухання вірша

Три веселі киці

Грались у травиці.

Песик теж до них прибіг.

Скільки звірів стало всіх?

— Як дізналися? (3 + 1 = 4)

— А сьогодні ми вивчимо всі інші випадки складу числа 4.

2.  Пояснення вчителя

Учитель кладе на тарілку 4 яблука.

— Скільки на тарілці яблук?

— Чотири яблука — це одне яблуко, і ще одне, і ще одне, і ще одне. Можна сказати, що число чотири складається з чотирьох одиниць.

Учитель вивішує малюнки із клітками, у яких сидять папуги.

— Подивіться на першу клітку. Скільки папуг на верхній дротині? (3)

— Скільки на нижній? (1)

— Скільки всього папуг у клітці? (4)

— Тож з яких двох чисел складається число 4? (З трьох і одного.)

Аналогічно  проводиться  робота  над  іншими  випадками  складу  числа  4: 

4 — це 1 і 3; 4 — це 2 і 2.

3.  Робота з паличками для лічби

— Візьміть 3 палички і викладіть трикутник.

— А тепер викладіть фігуру з 4 паличок.

— Як її можна назвати? (Чотирикутник)

— Чому?

В мене аж чотири рівні сторони

І чотири рівні кути,

А вершини спробуй сам порахувати.

Трикутнику я рідний брат,

Тільки звуть мене квадрат.

Фізкультхвилинка

4.  Робота за підручником (с. 19)

Завдання 1

— Скажіть, з яких чисел склали число 4.

Завдання 2

— Скільки синіх паличок? Скільки рожевих?

— Які фігури з них склали?

— Покажіть у класі предмети, що мають форму чотирикутника.

— Чим відрізняються чотирикутники ліворуч і праворуч?

— Як інакше можна назвати синій чотирикутник?

IV.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Робота в зошитах

Гра «Конкурс красунь»

— Запишіть ряд чисел від 1 до 4.

Сусіди по парті обмінюються зошитами і визначають цифру, яка написана краще за всіх. Цю цифру позначають короною.

2.  Графічний диктант «Машинка»

Зорова гімнастика

3.  Робота над загадкою (завдання 3)

4.  Гра «Упізнай фігуру» (завдання 4)

— Яких фігур найбільше?

— Яких фігур порівну?

5.  Завдання для допитливих (завдання 5)

— Скільки ложок не вміститься в коробку? Чому?

V.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Яким для вас був цей урок?

— Що нового дізналися?

— Чого навчилися?

— Що сподобалося?

— Що здалося складним?