Математика 1 клас Тема Число і цифра 4. Порівняння чисел у межах 4. Написання цифри 4

Число і цифра 4. Порівняння чисел у межах 4. Написання цифри 4

Мета: ввести поняття «число чотири»; ознайомити учнів з написанням цифри 4; навчати порівнювати числа в межах 4; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Гра «Не помились!»

Учитель показує картки з малюнками предметів, а учні піднімають картки з  відповідними  цифрами.  Учитель  показує  цифри,  а  учні  викладають  відповідну  кількість  паличок.  Учитель  називає  число,  а  учні  показують  картки  із записом двох менших чисел, з яких складається число, назване вчителем.

2.  Фронтальне опитування

— Яке число при лічбі називаємо перед числом 3?

— Назвіть «сусідів» числа 2.

— З яких менших чисел складається число 3?

— Як отримати число 3 із числа 2?

— Назвіть числа від 3 до 1.

— Скільки кутів (сторін, вершин) у трикутника?

3.  Робота з дидактичним матеріалом

— Полічіть предмети в кожній групі.

— Порівняйте числа кожної пари.

III.  ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1.  Підготовча робота. Робота над загадкою

- Якось четверо хлоп’ят

Вчотирьох пасли телят.

Раптом один з пастушків

Розмову про рахунок завів:

— Скільки ніжок у стола?

— Скільки лапок у кота?

— Хто готовий відповідь нам дати,

Всім число це назвати?

— Сьогодні на уроці ми будемо вивчати число і цифру 4.

2.  Ознайомлення з друкованою цифрою 4

Гострий лікоть у четвірки,

Як зачепить — буде дірка.

3.  Практична робота з паличками для лічби. Порівняння чисел

— Покладіть чотири палички ліворуч, а три — праворуч.

— Порівняйте, де паличок більше?

Вимовляємо: 4 більше 3. (Запис на дошці: 4 > 3.)

— Покладіть чотири палички ліворуч, а дві — праворуч.

— Порівняйте. Де паличок більше?

Вимовляємо: 4 більше 2. (Запис на дошці: 4 > 2.)

Фізкультхвилинка

4.  Первинне закріплення. Робота за підручником (с. 18)

Завдання 1

— Скільки намистинок на нитці ліворуч?

— Скільки намистинок на нитці праворуч?

— Як утворили число 4?

Завдання 2

— Полічіть у кожній групі кружечки.

— Порівняйте числа кожної пари.

Завдання 4

- Зелені сережки

На гіллі висіли,

На сонечці підсмажились

І почервоніли! (Вишня)

— Скільки вишень на кожному малюнку?

IV.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Робота в зошиті. Написання цифри 4

- Пояснення і написання вчителем на дошці.

Примітка. Цифру 4 пишемо з відривом руки.

- Написання цифри 4 в повітрі.

- Написання цифри в зошиті.

2.  Робота над малюнком (завдання 3)

— Полічіть кружечки у стовпчиках.

— Порівняйте числа кожної пари за зразком і запишіть у зошит.

Пальчикова гімнастика

3.  Графічний диктант «Песик»

4.  Веселі задачі

- У Наталки — лялька Оля,

Плюшевий ведмедик — в Колі,

Котик — у Марійки,

Мотрійка — в Надійки,

Коник — у Андрійка,

«Мерседес» — в Сергійка.

- Білка ще й торгує трішки,

Продає свої горішки:

Лисичці-сестричці,

Горобцю, синичці,

Ведмедику волохатому,

Зайчику вухатому.

Кому — у дзьоб,

Кому — у жменю.

А кому — у кишеню.

— Скільки іграшок разом?

— Скільки горішків продала білочка?

V.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Ми рахували? Ми писали?

— Яку цифру і число вивчали?

— Оцініть свою роботу в зошиті сонечком.