Математика 1 клас Тема. Число і цифра 2. Лічба предметів. Монети номіналом «1 к.», «2 к.». Написання цифри 2

Число і цифра 2. Лічба предметів. Монети номіналом «1 к.», «2 к.». Написання цифри 2

Мета: учити  виділяти  групи  предметів,  які  характеризуються  числом  2;  ознайомити учнів з утворенням числа 2; навчати писати цифру 2; формувати навички усної лічби; розвивати мислення, увагу; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Гра «Мовчанка»

Учитель  показує  картку  з  цифрою.  Учні  плескають  у  долоні  відповідну кількість разів.

2.  Лічба за предметними малюнками

— Назвіть, яких предметів по одному.

3.  Гра «Яке число пропущене?»

Учитель,  лічачи  до  5  у  прямому  і  зворотному  порядку,  кожного  разу  навмисно  пропускає  певне  число.  Діти  по  черзі  відповідають,  яке  число  пропущене.

III.  ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1.  Робота над загадкою

- Скільки ніг у горобця,

У одуда, у курча?

Скільки ріжок у цапка,

У корови, у бика?

Скільки крил папуга має?

Хто з вас швидко відгадає?

2.  Гра «Розклади речі»

Учитель на дошці прикріплює предметні малюнки.

— До  першої  скриньки  покладіть  речі,  яких  поодинці.  (Діти  вкладають малюнок шапки, шарфа, куртки, сукні.)

— До другої скриньки покладіть речі, які носять у парі. (Капці, рукавиці, шкарпетки)

3.  Ознайомлення з друкованою і рукописною цифрою 2

Це наступна цифра — двійка,

Довгошия, наче лійка.

Ще й хвостом своїм метляє,

Наче землю підмітає.

— На кого вона схожа? (Лебідь, змія, фламінго)

4.  Робота з набірним полотном

Самотньо одному індику гуляти,

Бажає він дуже із кимось пограти.

Раптом в гості прийшло гусеня —

І їх відразу стало ...

— Число два позначається цифрою 2.

Фізкультхвилинка

5.  Робота за підручником (с. 13)

Завдання 1

— Як отримали число 2?

Завдання 2

— Порівняйте множини предметів.

— Скільки тортів, тістечок кожного виду?

Завдання 3. Ознайомлення з монетами номіналом «1 к.», «2 к.»

— Назвіть вартість кожної монети.

IV.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Робота в зошиті. Написання цифри 2

- Пояснення і показ учителем на дошці.

- Написання цифри в повітрі.

- Написання цифри в зошиті.

2.  Виконання практичного завдання за малюнками

Завдання 4

— Розгляньте малюнки.

— Скільки цукерок в обгортках? Скільки без обгорток?

— Намалюйте в зошиті стільки кружечків, скільки цукерок в обгортках.

— Зафарбуйте крайній справа.

3.  Графічний диктант «Ракета»

Пальчикова гімнастика «На роботу»

По черзі розгинати пальчики з кулака (починати з великого).

Старший встав — не лінувався.

Вказівний за ним піднявся,

І середній уже встав,

Підмізинний теж не спав.

Встав мізинчик, як брати —

На роботу треба йти.

Т. Момот

4.  Робота над загадками

Завдання 5

— Що це?

- Двоє дивляться, один говорить, двоє слухають? (Очі, язик, вуха)

- Два кільця, два кінця. А посередині — цвях. (Ножиці)

- Ходим в парі, як близнята,

Тихо-тихо, нас не чути,

А під ліжком ляжем спати —

Може киця в нас заснути. (Капці)

V.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Ми рахували? Ми писали? Яку цифру вивчали?

Наче лебедиця,

По морю пливла

Двійка — довгошийка,

Або просто — два.

— Оцініть свою роботу на уроці сонечком.