Математика 1 клас Тема. Лічба предметів. Просторові відношення. Поняття «ліворуч», «праворуч», «між», «поряд», «по центру», «під». Підготовчі вправи до написання цифр

Лічба предметів. Просторові відношення. Поняття «ліворуч», «праворуч», «між», «поряд», «по центру», «під». Підготовчі вправи до написання цифр

Мета: навчати  учнів  встановлювати  відношення  між  предметами,  розміщувати  їх  на площині і в просторі (лівіше, правіше, вище, нижче, між, поряд, по центру, під); вдосконалювати  навички  лічби;  розвивати  спостережливість;  виховувати  інтерес  до уроків математики.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Пряма і зворотна лічба від 1 до 10

2.  Весела лічба

- На лугу пасуться гуси,

Їх пасе мала Маруся.

Сім гусей ще біля броду,

Троє вже ввійшли у воду.

Ми попросимо дітей

Полічити всіх гусей.

- Три овечки коло гречки,

На лужку ще три овечки.

Полічи овечок цих —

Скільки разом їх усіх?

3.  Гра «Знайди геометричні фігури»

У хлопчика є гра цікава:

Він з геометричних фігур

Тваринки виклада.

Які фігури Петрик брав,

Коли тваринок викладав?

III.  ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1.  Гра «Домалюй малюнок»

Учитель на дошці малює землю, небо, ялинку, хмарку.

— Намалюйте сонце над хмаркою, пташку на ялинці, грибок під ялинкою, їжачка попереду ялинки.

2.  Робота за підручником (с. 8)

Завдання 1

— Розгляньте малюнок. Кого ви на ньому бачите?

— Де спить хлопчик? Де спить дівчинка? собака? кіт?

— Скільки тварин на малюнку?

Завдання 2. Розміщення предметів у просторі

— Що лівіше моркви; слив?

— Що правіше грибів; моркви; яблук?

— Що — між грибами і буряками?

— Що — поряд із вишнями; під капустою; у центрі?

Фізкультхвилинка

IV.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Робота в зошиті. Підготовчі вправи до написання цифр (завдання 3)

2.  Гра на увагу. Завдання 4

— Хто тут «зайвий»? Чому?

— Скільки всього пташок? Назвіть їх.

— Напишіть у зошиті стільки похилих паличок, скільки пташок.

3.  Графічний диктант «Човник»

Пальчикова гімнастика

Черепашки костомашки (Ручки затиснути в кулачки, постукуємо по парті.)

В теплій хатці проживають.

То висовують голівку, (Указівний пальчик витягуємо вперед, назад.)

То назад її ховають.

4.  Завдання з логічним навантаженням

Учитель вивішує малюнки кошенят.

Наша Мурка по центру стала,

З Барсиком та Кнопою пограти бажала.

Барсик не сідає праворуч,

А Кнопа не сідає ліворуч.

— Покажіть, якого котика як звати.

V.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Сьогодні на уроці ми вчилися розміщувати предмети у просторі.

— Що ви бачите в класі ліворуч?

— Що ви бачите праворуч? вгорі? внизу?

— Оцініть свою роботу на уроці сонечком.

 

Якщо  ви  добре  працювали  —  сонечко  посміхається,  а  якщо  вам  було складно — сумує.