Українська мова 2 клас Тема. Контроль навчальних досягнень за рік. Контрольний диктант

Тема. Контроль навчальних досягнень за рік. Контрольний диктант

Мета: перевірити орфографічні та пунктуаційні знання, вміння та навички учнів, набуті протягом навчального року.

ХІД УРОКУ

I.Організаційний момент

II.Повідомлення теми й мети уроку

—Які орфограми ми з вами вивчили цього року? (Велика буква в іменах, по батькові та прізвищах, у кличках тварин, назвах міст, сіл, вулиць, річок; наголошені й ненаголошені голосні [е], [и]; позначення м’якості приголосних знаком м’якшення; подовжені м’які приголосні, апостроф)

(Діти озвучують правила і наводять приклади на ці правила.)

—Сьогодні ми напишемо диктант, у якому зустрінуться ці орфо-грами. Ваше завдання — їх почути й застосувати правила на практиці.

III.Контроль навчальних досягнень

Варіант 1

1.Диктант

КАНІКУЛИ

Завершується навчальний рік. Багато дітей поїдуть у село на дачу. Вони будуть купатися в озері, рибалити, збирати гриби та ягоди. Мар’янка Воробйова гратиметься з подружками. Павлик Альошин організує спортивні змагання.

Задоволені діти повернуться до рідного Харкова. (37 слів)

2.Граматичне завдання

1)У першому реченні підкреслити головні члени речення й над-писати запитання до кожного слова.

2)Виписати два слова з ненаголошеними [е] або [и] в корені і дібрати перевірні слова.

3)Поділити для переносу слова Альошин і Воробйова.

Варіант 2

1.Диктант

УВЕЧІРНЬОМУ НЕБІ

Безліч зірок мерехтить уночі над головою. Придивись уважно. Зірки скупчені в певні фігурки, візерунки. Люди давно це помітили. Тоді й почали давати назви зіркам і сузір’ям. Багато назв пов’язувалося з пра-цею, мисливством. Найкраще за небом спостерігати у серпні. (41 слово)

2.Граматичне завдання.

1)У третьому реченні підкреслити головні члени речення й над-писати запитання до кожного слова.

2)Виписати два слова з ненаголошеними [о] або [а] в корені і ді-брати перевірні слова.

3)Поділити для переносу слова уночі, пов’язувалося. 

Варіант2

l.Диктант

ЛЕСИНА КРИНИЧКА

Узеленому гаю Лесі Українки дзвенить одвічне джерело. Б’є клю-чами з глибин цілюща вода в Лесиній криниці. Буйний травень затопив зеленню крутий схил. Зелений барвінок уквітчав синім цвітом гай.

Вічно струменіє джерельна вода і береже пам’ять про велику доньку України. (42 слова)

З.Граматичне завдання.

l) У четвертому реченні підкреслити головні члени речення й надписати запитання до кожного слова.

З)Виписати два слова з ненаголошеними [о] або [е] в корені і ді-брати перевірні слова.

3)Поділити для переносу слова уквітчав, струменіє.

III.Підсумок уроку

—Що видалося під час роботи складним для виконання?