Українська мова 2 клас Тема. Контроль навчальних досягнень. Контрольний диктант

Тема. Контроль навчальних досягнень. Контрольний диктант

Мета: з’ясувати рівень засвоєння вивченого матеріалу з метою подальшої корекції; виховувати акуратність, уважність.

ХІД УРОКУ

I.Організаційний момент

II.Повідомлення теми й мети уроку

III.Актуалізація опорних знань

—Назвіть пари приголосних за дзвінкістю — глухістю.

—Що таке корінь? Назвіть приклади спільнокореневих слів і визначте в них корінь.

—Складіть речення й визначте в ньому головні члени.

—Доберіть слова до звукової моделі _ О = _ О _ (Пальчик, зайчик)

IV.Контрольний диктант

Варіант 1

1.Диктант

ЛІТНИЙ ДЕНЬ

Защебетав, затьохкав у кущах соловейко. Десь далеко дзвінко заку-вала зозуля. Ластів’ята снують над річкою. Вони вчаться добувати їжу. Квітнуть ромашки і сокирки. Чути гудіння бджілок. (27 слів)

2.Граматичне завдання

1)Підберіть слова, які б відповідали таким звуковим моделям.

Iваріант: _ О _ О _ О, _ О = _ О;

Iваріант: = ОО, _ ОО.

2)Установіть зв’язок слів у третьому реченні.

3)Доберіть споріднені слова і позначте корінь.

Iваріант: дерево.

IIваріант: квіти.

Варіант 2

1.Диктант

ЛІТО

Ясний літній день. Яскраво світить сонце. Запашні лугові квіти при-ваблюють джмеликів. Повсюди чути їхнє гудіння.

Раптом небо затягнулося хмарами. Налетів різкий вітер. Зашуміло гілля дерев. Загуркотів грім. Спалахнула блискавка. Дощ почав осві-жати землю. Кожна квіточка підставила голівку під теплі краплини. (41 слово)

2.Граматичне завдання

1)Складіть звукові схеми до слів:

Iваріант: джмеликів;

IIваріант: яскраво.

2)Установіть зв’язок слів у третьому реченні. 

3)Доберіть споріднені слова і позначте корінь.

Iваріант: квіти;

IIваріант: дерево.

Варіант 3

1.Диктант

У ЛІТНЬОМУ ЛІСІ Незвичайна тиша панує у лісі. На добре освітленій ділянці, на піщаному ґрунті ростуть ялини. Під їхніми вітами розмістилися стрункі сосни. Обабіч стежин мандрівникам зустрічаються яскраво-жовті квіти калюжниці на тонких стеблинках. Вони не бояться витоптування й задовольняються малою кількістю вологи. (43 слова)

2.Граматичне завдання

1)Складіть звукові схеми до слів:

Iваріант: літньому;

IIваріант: яскраві.

2)Установіть зв’язок слів у першому реченні.

3)Доберіть споріднені слова і позначте корінь.

Iваріант: квіти;

IIваріант: дерево.

V.Збір зошитів

VI.Підсумок уроку

—Яке завдання видалося складним? Як ви вважаєте, чому саме?