Українська мова 2 клас Тема. Контроль та оцінювання знань за темою «Корінь слова. Спільнокореневі слова»

Тема. Контроль та оцінювання знань за темою «Корінь слова. Спільнокореневі слова»

Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів за те-мою «Корінь слова. Спільнокореневі слова»; розвивати мислення, мовлення; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

ХІД УРОКУ

I.Організаційний момент

II.Контроль знань (тестування)

Варіант 1

1.Познач, яка з поданих частин слова є коренем.

а) про-б) -яв) -ход-

2.Познач, яке з поданих слів є спільнокореневим до слова ліс. а) Лисицяб) лізтив) лісник

3.Познач, яке з поданих слів не є спільнокореневим для двох інших.

а) Водитиб) водійв) водичка

4.Познач серед поданих слово — ознаку предмета, яке є спільноко-реневим до слова сонце.

а)Сонечкоб) соняшникв) сонячний

5.Познач серед поданих слово, що означає дію предмета та є спільнокореневим до слова праця.

а)Працюватиб) працівникв) працьовита

6.Відгадай загадку. Запиши відгадку.

Узори вишиває Без голки і без нитки.

Улітку спочиває,

А взимку — дуже рідко.

Шкода, що ті узори На сонці тануть скоро!

Запиши якомога більше спільнокореневих слів до слова-відгадки. Познач, яких саме частин мови ти дібрав(ла) найбільше.

а)Назва:

б)Ознака:

в)Дія:

7.Познач рядок, що містить «зайве» слово. Підкресли це слово.

а)Село, селянин, селище, весело, поселення

б)гриб, грибок, грибочок, грибний, грибниця

в)лист, листок, листочок, листя, листяний

Добери та запиши спільнокореневі слова до «зайвого» слова. Виділи корінь.

8.Прочитай текст.

Настала . Усе навкруг змінилося. Світить холодне

сонечко. Дме сильнийвітер. І дерева стоять

оновлені, у(в)одязі. Навіть настрій у всіх.

Адже всі радіють приходу білосніжної красуні. 

Віднови текст, заповнюючи пропуски лише спільнокореневими словами. Обери, який корінь тобі у цьому «допоможе».

а)-літ-

б)-осін-

в)-зим-

г)-весн-

Варіант 2

1.Познач, яка з поданих частин слова є коренем.

а) ви-б) -ав) -зелен-

2.Познач, яке з поданих слів є спільнокореневим до слова лікар. а) Лічбаб) ликов) лікарня

3.Познач, яке з поданих слів не є спільнокореневим для двох інших.

а)Водаб) водійв) водичка

4.Познач серед поданих слово — ознаку предмета, яке є спільноко-реневим до слова квітка.

а)Квітникб) квітникарв) квітковий

5.Познач серед поданих слово, що означає дію предмета та є спіль-нокореневим до слова пам’ять.

а)Пам’ятатиб) пам’ятникв) пам’ятний

6.Відгадай загадку. Запиши відгадку.

Іноді лагідний. Часом лютує.

Часто на вікнах його пізнаєм.

Сильним він стане — квіти малює,

Слабшає — сльози течуть ручаєм.

Запиши якомога більше спільнокореневих слів до слова-відгадки. Познач, яких саме частин мови ти дібрав(ла) найбільше.

а)Назва:

б)Ознака:

в)Дія:

7.Познач рядок, що містить «зайве» слово. Підкресли це слово.

а)Риба, рибка, рибалка, рибалити, рибонька

б)зима, зимовий, зимівля, зимонька, зимувати

в)син, синочок, синок, синій, синівський

Добери та запиши спільнокореневі слова до «зайвого» слова. Виділи корінь.

8.Прочитай текст.

Настала. Природа одразу відгукнулася на її прихід.

пісні заспівали птахи. Їхню пісеньку підхопив

струмочок. Навіть земля запахла . З’явились перші

квіти. Художницявсе навкруг розмалювала

яскравимифарбами.

Віднови текст, заповнюючи пропуски лише спільнокореневими словами. Обери, який корінь тобі у цьому «допоможе».

а)-літ-

б)-осін-

в)-зим-

г)-весн-

ІІІ.Підсумок уроку