Українська мова 2 клас Тема. Контроль навчальних досягнень. Контрольний диктант

Тема. Контроль навчальних досягнень. Контрольний диктант

 

Мета: перевірити знання та вміння учнів за розділом «Слово»; розвивати вміння писати під диктовку, пра-вильно переносити слова з рядка в рядок; виховувати любов до праці та природи.

ХІД УРОКУ

I.Організаційний момент

II.Повідомлення теми й мети уроку

III.Перевірка засвоєння знань

Варіант 1

1.Диктант

ВЕСНА

Настали чудові деньки. Дзюрчать грайливі струмочки. Біля нашого двору зеленіє молоденька травичка. У сад повернулися шпаки. Молодші школярі йдуть гуляти в гай. Там пташки в’ють гнізда, співають. Під торішнім листям шарудить сонний їжачок. Нарешті прийшла довгоочі-кувана тепла весна! (S9 слів)

2.Граматичне завдання

1)Підкресліть у тексті по 2 слова — назви предметів однією лінією, назви дій — двома, а назви ознак — хвилястою.

2)Розподіліть слова у два стовпчики: у перший — спільнокореневі, у другий — близькі за значенням.

Сміливий, хоробрий, відважний, сміливець, сміливо.

Позначте корінь у споріднених словах.

3)Дайте письмову відповідь на питання.

—Які птахи повертаються з теплих країв?

—Де провів зиму ведмідь?

Підкресліть у відповідях службові слова.

Варіант 2

1.Диктант

КВІТЕНЬ

Ожили річки і розлилися широкими морями. Розкинулося небо яскравою блакиттю. Оживає торішня зелень трав. На клені з бруньок з’явилися пучечки зелених квітів. Бджоли впізнали їх і гудуть серед віття. Зацвіли верба, береза і в’яз. Скоро білими квітами вкриються сади. (4Q слів)

2.Граматичне завдання

1)Підкресліть у тексті по 2 слова — назви предметів однією лінією, назви дій — двома, а назви ознак — хвилястою.

2)Розподіліть слова у два стовпчики: у перший — спільнокоре- неві, у другий — близькі за значенням.

Веселий, радісний, радіти, бадьорий, піднесений, радісно.

Позначте корінь у споріднених словах.

3.Дайте письмову відповідь на запитання.

—На гілках яких дерев навесні з’являються білі квіти?

—У якому весняному місяці з’являється з-під землі зелена трава? Підкресліть у відповідях службові слова. 

Варіант 3

1.Диктант

ПОМІЧНИЦЯ

Леся жила недалеко від школи. До школи дівчинка ходила пішки. А мама на роботу їздила тролейбусом. Щодня вона втомлена поверталася додому.

Прийшла Леся після уроків і вирішила допомогти матусі. Вона винесла сміття, вимила посуд. О п’ятій годині приїхала мама. Вона похвалила доньку. (43 слова)

2.Граматичне завдання

1)Підкресліть у тексті по 2 слова — назви предметів однією лінією, назви дій — двома, а назви ознак — хвилястою.

2)Розподіліть слова у два стовпчики: у перший — спільнокореневі, у другий — близькі за значенням.

Сум, сумний, журба, сумувати, смуток, сумно.

Позначте корінь у споріднених словах.

3.Дайте письмову відповідь на запитання.

—Де і ким працює твоя мама (твій тато)?

—Як ти допомагаєш своїм батькам?

Підкресліть у відповідях службові слова.

IV.Підсумок уроку