Українська мова 2 клас Тема. Контроль та оцінювання знань за темою «Слова, що називають дії предметів»

Тема. Контроль та оцінювання знань за темою «Слова, що називають дії предметів»

Мета: перевірити рівень сформованості знань та вмінь учнів за темою «Слова, що називають дії предметів»; формувати культуру оформлення письмових робіт; ви-ховувати організованість, уважність, акуратність.

ХІД УРОКУ

I.Організаційний момент

II.Контроль та оцінювання знань (тестування)

Варіант 1

1.Познач правильну відповідь.

Слова, що називають дії предметів, відповідають на питання:

а)хто? що?

б)який? яка? яке? які?

в)що робить? що зробить?

2.Серед поданих слів укажи слово, що означає дію предмета. а) Дзвінкийб) дзвіночокв) дзвонити

3.Яке з поданих слів не означає дію предмета?

а) Радітиб) співаєв) пісня

4.Обери слово, що означає дію предмета в поданому реченні.

Дітикартину.

а) Малюватиб) малюютьв) малює

5.Серед поданих слів укажи службове слово.

а)Партаб) підв) червоніти

6.Укажи словосполучення, в якому службове слово вжито непра-вильно.

а)Заховатися під кущем

б)уривок з-під оповідання

в)злізти з дерева

6.Познач приказку, в якій вживаються слова, що означають дії предметів, протилежні за значенням. Підкресли їх.

а)Силу той має, що правду мовляє.

б)Високо злетів, та низько впав.

в)Хоч і довго вчився, а дурнем залишився.

7.Відгадай загадку. Запиши відгадку.

Цілий день працюю в гаї:

Діловито дзьобом б’ю.

Я не цвяхи забиваю —

Я комашок дістаю.

Які слова допомогли тобі відгадати загадку?

а)Слова — назви предметів

б)слова — ознаки предметів

в)слова, що називають дії предметів

8.Пронумеруй подані речення, щоб одержати зв’язний текст «Як ми ліпили снігову бабу».

() Ми з радістюна вулицю.

() Ми швидкотри великі снігові кулі.

()зима. 

() Замість носаморкву, замість капелюха

цебро.

() Все навкругпухнастим снігом.

() Усім дуженаша снігова баба!

Заповни пропуски в реченнях.

Варіант 2

1.Познач правильну відповідь.

Слова, що відповідають на питання що робить? що зробить?, — це:

а)слова — назви предметів

б)слова — ознаки предметів

в)слова, що означають дії предметів

2.Серед поданих слів укажи слово, що означає дію предмета. а) Білизнаб) білявийв) білити

3.Яке з поданих слів не означає дію предмета?

а) Сумуватиб) плачев) тиша

4.Обери слово, що означає дію предмета в поданому реченні.

Дітикнигу.

а) Читатиб) читаютьв) читає

5.Серед поданих слів укажи службове слово.

а) Полицяб) нав) зеленіти

6.Укажи словосполучення, в якому службове слово вжито непра-вильно.

а)Сидіти за столом

б)корисний від здоров’я

в)поставити на підвіконня

7.Познач приказку, в якій вживаються слова, що означають дії предметів, протилежні за значенням. Підкресли їх.

а)Книга вчить, як на світі жить.

б)Що посієш, те й пожнеш.

в)Знає кішка, чиє м’ясо з’їла.

8.Відгадай загадку. Запиши відгадку.

Народився із землі,

Зарум’янивсь на вогні І з’явився на столі До борщу тобі й мені.

Які слова допомогли тобі відгадати загадку?

а)Слова — назви предметів

б)слова — ознаки предметів

в)слова, що називають дії предметів

8.Пронумеруй подані речення, щоб одержати зв’язний текст «Як ми підгодовували птахів узимку».

() Перелітні птахиу вирій.

() Разом з батьками мигодівниці.

()зима.

() Синички, ворони і горобцізимувати.

() Миїх у парку,крихти хліба, зерно.

() Пташки,на здоров’я!

Заповни пропуски в реченнях.

ІІІ.Підсумок уроку